Mobil.sk Mobil.sk

Samsung Galaxy S20 má zvláštnu softvérovú chybu: Jeho selfie fotky sú občas rozostrené a nekvalitné
zdroj: unsplash.com

Samsung Galaxy S20 má zvláštnu softvérovú chybu: Jeho selfie fotky sú občas rozostrené a nekvalitné

Nové smartfóny série Galaxy S20 sú vydarené kúsky, ktoré patria kvalitou fotoaparátu k najlepším na trhu. O to smutnejšie je, že Samsung si nepostráži niektoré softvérové chyby, ktoré kvalitu fotoaparátov zrážajú k zemi.

Portál phonearena.com upozorňuje na to, že všetky tri nové vlajkové lode od Samsungu – Galaxy S20, Galaxy S20+ aj Galaxy S20 Ultra majú nepríjemný softvérový bug. Redaktor portálu, Victor Hristov, si počas ich testovania všimol, že kvalita prednej kamery je občas až zarážajúco zlá. 

Predný fotoaparát občas náhodne rozmaže niektoré časti fotografie a v niektorých prípadoch dokonca celý záber. Často sa mu napríklad stávalo, že mu fotografia takto rozmazala polovicu tváre. Výsledné fotky sú tak nezaostrené a vyzerajú, ako by ich fotil lacný smartfón – nie vlajková loď od najväčšieho výrobcu smartfónov na svete.

Porovnanie kvalitnej fotografie (vľavo) s rozmazanou (vpravo) | zdroj: phonearena.com

Ako to vyzerá sa môžete pozrieť na porovnávacích fotografiách. Obe pochádzajú z toho istého smartfónu, len občas kamera zvládla odfotiť peknú fotografiu a občas to celé pokazila.

Redaktor tvrdí, že skúšal všetky možné spôsoby, ako tento problém odstrániť. Viackrát čistil objektív fotoaparátu, vypínal režimy skrášľovania aj režim HDR, no bez úspechu. Zdá sa, že rozmazané fotografie nie sú výsledkom žiadneho konkrétneho režimu, ale algoritmu fotoaparátu, s ktorým užívatelia nemajú čo spraviť a musia si len počkať, kým to Samsung vyrieši.

Veríme, že spoločnosť Samsung tieto problémy v dohľadnej dobe odstráni. Je veľkým problémom, ak predáva smartfóny za sumu presahujúci 1000 eur a výsledné fotografie prednou kamerou sú takto nekvalitné. Spoločnosť už pred časom oznámila, že pripravuje softvérovú aktualizáciu, ktorá odstráni niekoľko bugov v smartfónoch S20. Veríme, že aj táto chyba bude medzi nimi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Fun rádio