Mobil.sk Mobil.sk

21-ročná Američanka na TikToku dokumentuje, ako sa žije počas karantény v čínskom meste Wu-chan
zdroj: @prostage / TikTok

21-ročná Američanka na TikToku dokumentuje, ako sa žije počas karantény v čínskom meste Wu-chan

Megan Monroe používa TikTok, kde svojim priaznivcom ukazuje, ako vyzerá život v čínskom meste Wu-chan počas karantény kvôli koronavírusu.

Megan Monroe je 21-ročná žena, ktorá odišla do mesta Wu-chan ako učiteľka anglického jazyka zhruba pred tromi misiacmi. Polovicu z tohto obdobia však strávila v karanténe pre šíriacu sa chorobu COVID-19. Takmer každý deň na svojom tiktokovom profile so 40 000 sledovateľmi zverejní video ukazujúce necenzurovaný pohľad na život v uzatvorenom meste Wu-chan.

@prostage

##wuhan ##chinawuhan ##quarantine ##武汉 ##武汉加油

♬ Boy With Luv (feat. Halsey) - BTS

"Prevažne chcem ľuďom ukázať, že to nie je strašidelné," vyjadrila sa Megan pre web Buzzfeed News. "Som reálna osoba, žijem tu a pokračujem vo svojom každodennom živote." Napriek obrazu, ktorý koronavírus vytvára vo svete, sú Meganine videá poväčšine úplne bežné, akoby ich natočila kdekoľvek inde na svete. Ukazuje, čo varí, ako otvára balíky od rodiny, ako učí alebo si len tak užíva slnečné dni.

@prostage

##wuhan ##chinawuhan ##quarantine ##武汉加油

♬ This City - Sam Fischer

Na druhej strane sa však medzi nimi nájdu aj menej bežné videá ukazujúce ostrejšiu realitu. Na nich je vidieť Megan oblečenú do ochranného odevu, ako pomáha roznášať jedlo v rámci dobrovoľníckej pomoci alebo jednoducho ukazujú neštandardný život v štátom izolovanej oblasti. V jednom z videí vysvetľuje, ako chcela ísť do obchodu, no všetky dvere na jej byte boli zvonku zablokované, takže si musela jedlo objednať.

@prostage

##wuhan ##chinawuhan ##quarantine ##武汉加油

♬ Loving Is Easy - Rex Orange County featuring Benny Sings

Spolu so svojim nadriadeným Megan vyrába TikTok videá pre profil @prostage, kde majú už vyše 360 tisíc lajkov. Spoločne tak pomáhajú odhaľovať skutočný život, pretože internetom sa vraj šíria divoké konšpiračné fámy o tom, ako čínska vláda páli tisíce mŕtvych tiel a obloha je z dymu až čierna. Niektorí konšpirátori ich dokonca upodozrievali, že sa nenachádzajú v meste Wu-chan a videá sú len zásterkou čínskej vlády.

@prostage

##wuhan ##chinawuhan ##quarantine ##武汉 ##武汉加油 ##coronavirus ##新型冠状病毒

♬ Next To You - Digital Farm Animals & Becky G, ft. RVSSIAN

Napriek tomu, že sa Megan nebojí nákazy a s pokorou príjma nutnosť ostať v karanténe, tvrdí, že sa už trochu nudí a teší sa na čas, keď sa bude môcť vrátiť domov. Za skoršie prebookovanie letenky si v USA pýtali 1100 amerických dolárov a Megan si to nemohla dovoliť. Trochu smutne pritom uvádza, že kolegovia z iných štátov si v tejto mimoriadnej situácii mohli letenku prebookovať zadarmo. Svoje rozhodnutie ostať v meste Wu-chan však neľutuje, pretože karanténa by ju určite čakala aj doma.

@prostage

##wuhan ##chinawuhan ##quarantine ##武汉 ##武汉加油 ##coronavirus ##新型冠状病毒

♬ original sound - prostage

"Možno to vyznie hlúpo, ale pred mojím odchodom mi dali rodičia na Vianoce náramok s nápisom - Život je tvrdý, ale ja som tvrdší. Viem, že som šťastlivec a všetko sa deje pre niečo. Som presne tam, kde mám byť, " dodáva Megan.

Pokiaľ by ste sa aj vy chceli stať svedkami toho, ako vyzerá život v čínskom meste Wu-chan, Meganine videá nájdete na sociálnej sieti TIkTok pod profilom @prostage.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Social media

Pozri viac

Fun rádio