Mobil.sk Mobil.sk

Oppo predstavil vlastné inteligentné hodinky: Vyzerajú ako Apple Watch, no stoja polovicu
zdroj: oopo.com

Oppo predstavil vlastné inteligentné hodinky: Vyzerajú ako Apple Watch, no stoja polovicu

Ide o prvé inteligentné hodinky od tohto čínskeho výrobcu. Predstavili nám ich včera a už na prvý pohľad musí byť každému jasné, kým sa pri návrhu inšpirovali.

Spoločnosť Oppo síce nie je v našich končinách veľmi známa, no z globálneho pohľadu ide o piateho najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sa aj ona rozhodla vstúpiť na rastúci trh s inteligentnými hodinkami a predstavila nám svoje vlastné Oppo Watch.

zdroj: oppo.com

Prémiový dizajn ako Apple Watch

Oppo Watch prichádzajú s prémiovo vyzerajúcim dizajnom, ktorý sa nápadne podobá na konkurenčné Apple Watch. A nie je to len kvôli ich štvorcovému dizajnu a po stranách zahnutému displeju, ale aj podobnému užívateľskému rozhraniu, ciferníkom a koniec-koncov aj náramkami. 

zdroj: oppo.com

Je teda jasné, že spoločnosť sa snaží zaujať zákazníkov, ktorým sa páčia Apple Watch, ale prídu im pridrahé. Hodinky ale vyzerajú v porovnaní s Apple Watch o niečo tenšie a chýba na nich aj okrúhla korunka. Sú osadené do 4,5mm hliníkového rámu.

zdroj: oppo.com

Podpora EKG a eSIM

Oppo Watch dokážu všetko, čo od inteligentných hodiniek očakávate. Zvládnu merať športovú aktivitu, zaznamenávať spánok, prehrávať hudbu, zobrazovať notifikácie aj monitorovať srdcovú frekvenciu. Navyše, ponúkajú aj funkcie EKG, ktoré nie sú pri hodinkách v tejto cenovej kategórii časté. 

Hodinky sú vodeodolné až do hĺbky 50 metrov. Pozitívum je, že podporujú mobilné siete, aj keď klasickú SIM kartu do nich nevložíte. Hodinky sa namiesto toho spoliehajú na elektronickú eSIM. Vo vnútri nájdeme procesor Snapdragon Wear 2500 a sú poháňané vlastným systémom ColorOS Watch, ktorý je založený na Androide.

zdroj: oppo.com

21 dní na jedno nabitie

Oppo tvrdí, že vám hodinky vydržia približne 40 hodín bežného používania, čo sú takmer dva dni. Pri zapnutí úsporného režimu by sa ale výdrž mala vyšplhať až na 21 dní, čo je veľmi slušné číslo. Zároveň sú vybavené rýchlym nabíjaním VOOC, podobným ako Oppo využíva v svojich smartfónoch. za 15 minút na nabíjačke by ste mali mať 46% batérie, čo vystačí na celý deň. Doplna hodinky nabijete za 75 minút.

zdroj: oppo.com

Oppo Watch boli zatiaľ predstavené len pre Čínu. Predávať sa začnú 24. marca v prepočte za 190 eur v prípade menšej 41mm verzie. Za väčší, 46mm model, si v Číne zaplatia 250 eur. Ako to bude s dostupnosťou na európskom trhu zatiaľ nevieme.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Smart Hodinky

Pozri viac

Fun rádio