Mobil.sk Mobil.sk

Do svojho iPhonu si môžete vďaka hacku nainštalovať systém Android!
zdroj: projectsandcastle.org

Do svojho iPhonu si môžete vďaka hacku nainštalovať systém Android!

„Tolik práce a přitom taková blbost.“ Aj tak by sa dal charakterizovať nový projekt Sandcastle, ktorý umožňuje majiteľom iPhonov preinštalovať svoj operačný systém na Android.

Nové iPhony sa často nemôžu svojou výbavou porovnávať s Android smartfónmi v podobnej cenovej kategórii. V čom však majú navrch a čo je dôvod, prečo stále patria k tým najpredávanejším mobilom na svete, je ich operačný systém. V iPhonoch nájdeme softvér dokonale prepojený s hardvérom a systém, ktorý zároveň perfektne spolupracuje s ďalšími produktami od Apple. V tomto táto spoločnosť nemá páru.

zdroj: unsplash.com

O to absurdnejšie znie myšlienka, že by sa niekto chcel systému iOS vzdať a do svojho iPhonu nainštalovať Android.

Aj napriek tomu ale prišiel vývojársky tím z kyber-bezpečnostnej firmy Corellium na spôsob, ako dostať Android do iPhonu 7 a 7 Plus. Podarilo sa im to prostredníctvom jailbreaku Chekra1n, ktorý dokáže nabúrať ochranu spoločnosti Apple prostredníctvom Android mobilu. Následne dokázali do iPhonu nainštalovať funkčný Android. Nazývajú to Project Sandcastle.

Na druhej strane, funkčný je možno trochu silné slovo. iPhone 7 s nainštalovaným Androidom zatiaľ nepodporuje množstvo základných funkcií, keďže je len vo verzii beta. Takýto mobil sa napríklad nepripojí na siete, nevie pracovať s Bluetooth ani kamerou a nefunguje mu ani zvuk. V súčasnej podobe je teda prakticky nevyužiteľný. 

zdroj: projectsandcastle.org

Project Sandcastle prichádza práve v čase, keď sa jej autor, spoločnosť Corellium, súdi s Apple. Americký gigant ho ešte v minulom roku zažaloval za porušenie autorských práv, pretože vytvoril vlastnú verziu iOS slúžiacu pre vývojárov na testovanie. Uvidíme, ako 

Apple zareaguje na to, že niekto napadol ich operačný systém a využil jeho zraniteľnosť na inštalovanie systému Android do iPhonu.
Ak vás myšlienka inštalácie systému Android na iPhonu láka, môžete si ho stiahnuť zo stránky projectsandcastle.org. Musíte ale rátať s rizikom, že sa čokoľvek môže pokaziť a inštalácia môže nenávratne poškodiť váš iPhone. Všetko teda budete robiť na vlastné riziko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Fun rádio