Mobil.sk Mobil.sk

Aplikácia WhatsApp dostáva po dlhom čakaní tmavý režim pre iOS aj Android
zdroj: WhatsApp | youtube.com

Aplikácia WhatsApp dostáva po dlhom čakaní tmavý režim pre iOS aj Android

Používanie chatovacej aplikácie WhatsApp v nočných hodinách bude o niečo príjemnejšie pre naše oči.

To, po čom užívatelia túžia už niekoľko mesiacov, sa konečne stáva realitou. Facebook prináša do svojej aplikácie WhatsApp tmavý režim, ktorý ho prepne do čiernych farieb. Táto novinka bude súčasťou najbližšej aktualizácie, ktorú Facebook od včera rozširuje a v najbližších dňoch by sa mala dostať aj na Slovensko. 

WhatsApp sa vám automaticky prepne do čiernych farieb, ak zapnete Tmavý režim v svojom smartfóne. Na to ale musíte mať systém iOS 13 alebo Android 10, ktoré Tmavý režim podporujú. Pokiaľ máte starší OS, tento režim môžete zapnúť jednoducho v nastaveniach aplikácie. 

zdroj: WhatsApp

Aktualizácia s módom tmavých farieb prichádza po dlhých mesiacoch beta testovania. Počas neho ho vývojári postupne vylepšovali, aby bol čo najpríjemnejší pre oči v tme. 

„Počas testovania sme zistili, že kombinovanie čistej čiernej a bielej vytvára vysoký kontrast, ktorý spôsobuje únavu očí,“ vysvetľuje hovorca WhatsAppu. „Namiesto toho sme použili špeciálne tmavé pozadie a sivobiele farby, ktoré znižujú jas obrazovky, obmedzujú oslnenie a zlepšujú kontrast spolu s čitateľnosťou.“

zdroj: WhatsApp

Novú aktualizáciu si môžete stiahnuť z App Store pre zariadenia iOS alebo Obchodu Play pre Android smartfóny. A pokiaľ zatiaľ aplikácia update neponúka, môžete si čakanie skrátiť s krátkym, ale zato vtipným videom, ktoré WhatsApp pre Tmavý režim pripravil:

zdroj: WhatsApp | youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Fun rádio