Mobil.sk Mobil.sk

S aplikáciou od Google si môžete pozrieť neprístupné jaskynné maľby vo virtuálnej realite
zdroj: Google Arts & Culture | youtube.com

S aplikáciou od Google si môžete pozrieť neprístupné jaskynné maľby vo virtuálnej realite

Prehistorické maľby z francúzskej Chauvetovej jaskyne si naživo pozrieť nemôžete. Google vám v nej však spraví prehliadku prostredníctvom virtuálnej a rozšírenej reality.

Ak vás zaujíma história, umenie a kultúra, určite by ste mali poznať aplikáciu Google Arts and Culture. Spoločnosť ju vytvorila ešte v roku 2011 ako platformu, ktorá umožňuje prezerať si umelecké predmety z múzeí, galérii a výstav. Zároveň obsahuje hlasových a video sprievodcov po rôznych múzeách a galériách z celého sveta.

Spoločnosť Google teraz priniesla pre svojich fanúšikov novú možnosť – pozrieť si prehistorické jaskynné maľby zo známej Chauvetovej jaskyne vo Francúzsku. A nie len prostredníctvom fotografii a videí, ale v rozšírenej a virtuálnej realite.

zdroj: wikipedia.org

Chauvetova jaskyňa nie je pre verejnosť prístupná. Dôvodom je obava vedcov, aby sa nenarušili zachovalé maľby zvierat, ktoré majú 36 tisíc rokov a patria k tým najstarším na svete. Po stenách jaskyne ich je viac ako sto a zachytávajú rôzne druhy zvierat, vrátane tých vyhynutých. 

Bežní ľudia si tieto maľby naživo pozrieť nemôžu a to je dôvod, prečo im to Google umožní aspoň vo virtuálnej realite. Vďaka aplikácii si môžete takýmto spôsobom prezrieť viac ako 12 zastávok v jaskyni. Rozšírená realita vám zas umožní prezrieť si 3D modely týchto malieb či archeologických nálezov prostredníctvom kamery. 

zdroj: Google Arts & Culture | youtube.com

Aplikáciu Google Arts and Culture, ktorá vás prehistorickou jaskyňou prevedie, si môžete stiahnuť z Obchodu Play alebo App Store. V nej pohľadajte sekciu s názvom „Meet our ancestors,“ kde sa nachádzajú všetky videá, fotografie, články, ale aj modely vo virtuálnej a rozšírenej realite.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Fun rádio