Mobil.sk Mobil.sk

Čína kvôli koronavírusu kontroverzne zakázala populárnu mobilnú hru Plague Inc
zdroj: ndemiccreations.com, needpix.com

Čína kvôli koronavírusu kontroverzne zakázala populárnu mobilnú hru Plague Inc

Z Čínskeho App Store zmizla populárna mobilná hra Plague Inc. Vyzerá to tak, že čínska vláda ju zakázala kvôli šíreniu koronavírusu COVID-19.

Plague Inc. je simulátor šírenia chorôb, ktorý je na Android a iOS smartfónoch od roku 2012. Hráči si v ňom môžu vytvoriť vlastný vírus, baktériu alebo inú chorobu, ktorú postupne vylepšujú. Cieľom hry je postupne nakaziť a vyhubiť celý svet. Po tom, čo sa v Číne začal šíriť koronavírus, sa táto hra stala svetovo veľmi populárnou a zaznamenala rekordný počet hráčov.

V Číne bola dokonca jednotkou v rebríčku najsťahovanejších platených hier pre iOS. Autori hry z Ndemic Creations sa však z tohto úspechu dlho neradovali. Čína sa totiž najnovšie rozhodla, že túto hru zakáže. Oficiálnym dôvodom je vraj to, že obsahuje nelegálny obsah.

zdroj: ndemiccreations.com

„Práve sme boli informovaní, že Plague Inc. obsahuje obsah, ktorý je v Číne nezákonný ako to určuje Správa kybernetického priestoru Číny a bol odstránený z App Store,“ napísali vývojári v blogu. „Táto situácia je mimo našu kontrolu.“ 

Doplnili, že sa pokúsia kontaktovať Čínu a vyriešiť celú situáciu. Avšak, vzhľadom na to, že ide o malé vývojárske štúdio, nebudú to mať jednoduché. Čínska vláda oficiálne nepriznala, že zakázanie hry súvisí s koronavírusom. Faktom ale je, že Plague Inc nemala s „nezákonným obsahom“ v Číne problémy po dlhé roky a až teraz sa ju rozhodli riešiť. 

zdroj: ndemiccreations.com

Vývojári hry vo vyhlásení zdôrazňujú, že organizácie ako CDC (Centers for Disease Control and Prevention) opakovane vyzdvihujú jej význam pre vzdelávanie. Zároveň pracujú s poprednými svetovými organizáciami, aby zistili, ako môžu najlepšie pomôcť v boji proti koronavírusu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Fun rádio