Mobil.sk Mobil.sk

Kritikmi uznávaná hororová PC hra Dead by Daylight príde na Android a iOS smartfóny!
zdroj: mobile.deadbydaylight.com

Kritikmi uznávaná hororová PC hra Dead by Daylight príde na Android a iOS smartfóny!

Multiplayerová hra Dead by Daylight si za posledné roky získala srdcia mnohých fanúšikov hororových hier. Pôvodne bola určená pre počítače a herné konzoly - jej vývojári sa ju ale po úspechu rozhodli priniesť aj do našich smartfónov.

Dead by Daylight je hra od kanadského štúdia Behaviour Interactive, ktorá by sa dala žánrovo zaradiť do tzv. asymetrických survival hororových hier. Rozdiely medzi jednotlivými stranami sú na prvý pohľad nevyrovnané. Na jednej strane stojí masový vrah, z ktorého tuhne krv v žilách, na tej druhej skupina jeho obetí, ktoré sa snažia prežiť za každú cenu. 

zdroj: play.google.com

Hráči sa dostanú do kože jednej zo štyroch obetí alebo samotného vraha a podľa toho sa líši ich úloha v hre – buď sa snažia loviť alebo utiecť. Celá hra prebieha na temných miestach plných strašidelných tieňov a desivých zvukov, ktoré vytvárajú atmosféru, po ktorej sa vám bude ťažko zaspávať.

Hra si získala množstvo fanúšikov, o čom svedčí viac ako 5 miliónov predaných kópii a fakt, že sa po vydaní dostala na vrchné priečky Top 10 najobľúbenejších streamovaných hier na portáli Twitch. Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa vývojári rozhodli priniesť ju aj na mobilné zariadenia Android a iOS.

zdroj: play.google.com

Pôvodne ju plánovali vydať ešte koncom minulého roka, ale ako to už v hernom priemysle často býva – deadline sa nestihol. Teraz ale štúdio Behaviour Interactivo oznámilo, že Dead by Daylight príde do našich smartfónov na jar 2020. A zdá sa, že to tentokrát myslia vážne, pretože spustili oficiálnu pred-registráciu.

Autori sľubujú rovnaký zážitok ako na počítačoch a konzolách, aj keď mierne upravili jednotlivé herné prvky, aby si ju hráči na mobiloch lepšie vychutnali. Pokiaľ teda patríte k fanúšikom hororových multiplayer hier a Dead by Daylight vás zaujal, zaregistrovať sa môžete na oficálnej stránke. Vývojári vás včas informujú o jej vydaní.

zdroj: Dead by Daylight Mobile | youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Fun rádio