Mobil.sk Mobil.sk

Microsoft ukryl do svojho prehliadača mini hru, ktorú si zahráte, ak vám nepôjde internet
zdroj: @MasterDevwi | twitter.com

Microsoft ukryl do svojho prehliadača mini hru, ktorú si zahráte, ak vám nepôjde internet

Internetový prehliadač Edge možno nepatrí k tým najobľúbenejším na trhu. Microsoft na ňom ale neustále pracuje a snaží sa ho medzi užívateľmi presadiť. Minulý rok kompletne prerobil jeho logo a najnovšie doň pridal zábavnú mini hru.

Táto hra je priamo súčasťou prehliadača a to znamená, že si ju zahráte aj bez pripojenia k internetu. Jej podstata je veľmi jednoduchá – ovládate mladú surfistku, ktorá jazdí po vlnách v oceáne. Aby to nebolo také jednoduché, v ceste jej stojí množstvo prekážok a musí si dávať pozor aj na nebezpečnú chobotnicu, ktorá sa ju snaží dobehnúť.

zdroj: techcommunity.microsoft.com

Spoločnosť sa s touto hrou naozaj vyhrala. K dispozícii máte až tri herné režimy – klasický, ktorý je v podstate len nekonečná jazda oceánom, režim na čas, v ktorom sa zbieraním mincí snažíte zlepšiť svoj čas a mód slalomu, v ktorom musíte prechádzať konkrétnymi úsekmi, inak sa hra reštartuje. 

Hru si môžete zahrať okrem klasickej kombinácie myši a klávesnice aj na hernom ovládači, napríklad od Xboxu. Samozrejmosťou je zaznamenávanie najvyššieho skóre – aj keď len vo vašom prehliadači a nie online.

zdroj: @MasterDevwi | twitter.com

Je to teda ideálna hra na zabitie nudy v prípade, že vám z nejakého dôvodu vypadne internet a vy práve nemáte nič na práci. Microsoft začne túto hru vypúšťať do prehliadačov v najbližších dňoch. Až k vám dorazí najnovšia verzia, zahrať si ju môžete po napísaní edge://surf/ do prehliadača Edge alebo po kliknutí na tlačidlo, ktoré sa vám objaví, ak nebudete pripojení na internet.

zdroj: techcommunity.microsoft.com

Mimochodom, hry ukryté v prehliadačoch nie sú žiadnou veľkou novinkou. Google Chrome vám napríklad pri probléme s pripojením umožní zahrať si mini hru s dinosaurom preskakujúcim prekážky. Tá je ale podstatne jednoduchšia ako surferská hra od Microsoftu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Fun rádio