Mobil.sk Mobil.sk

Samsungy radu Galaxy S20 budú prvými smartfónmi, ktoré ponúknu certifikovanú USB rýchlonabíjačku
zdroj: Samsung

Samsungy radu Galaxy S20 budú prvými smartfónmi, ktoré ponúknu certifikovanú USB rýchlonabíjačku

Spoločnosť Samsung nedávno predstavila vlajkové lode radu Galaxy S20. A práve tieto smartfóny dostanú ako prvé na svete novú ccertifikáciu rýchleho nabíjania.

Vo svete mobilných telefónov sme videli už niekoľko rôznych spôsobov rýchleho nabíjania smartfónov. Svoje riešenie má Oppo, Huawei aj juhokórejský Samsung. Každá z týchto spoločností tvrdí, že práve ten jej spôsob rýchleho nabíjania batérie je ten najlepší. Lenže iba spoločnosť Samsung sa bude môcť pochváliť certifikáciou od fóra implementátorov štandardu USB (USB-IF).

Séria smartfónov Samsung Galaxy S20 dostane do vienka certifikovanú USB rýchlonabíjačku, ktorá bude zahŕňať certifikáciu pre funkciu programovateľného zdroja napájania (PPS) a dodávku energie portu USB 3.0. V praxi to bude znamenať, že smartfóny radu Galaxy S20 budeme môcť bez problémov používať aj s inými certifikovanými zdrojmi napájania bez toho, aby nabíjanie prostredníctvom nich akokoľvek poškodilo batériu.

S20.jpg
Samsung

Okrem toho umožňuje funkcia PPS (Programmable Power Suply) zariadeniu od nabíjačky požadovať zmeny napätia a prúdu, čo by malo viesť k nižším teplotám počas nabíjania zariadení. Práve výraznejšie zmeny teplôt totiž batériám veľmi neprospievajú, skôr naopak. Čím viac vystavujete batériu mobilu teplotným výkyvom, tým rýchlejšie sa poškodzuje.

Certifikáty PPS a USB-PD 3.0 pre 45 W nabíjanie už pritom podporoval aj minuloročný Samsung Galaxy Note 10 Plus, nepodarilo sa mu však získať označenie certifikovanej USB nabíjačky, keďže zrejme nespĺňal všetky podmienky. Tohtoročné modely však všetky tieto certifikáty získali, čo bude znamenať rýchlejšie a hlavne bezpečnejšie nabíjanie. Dúfajme, že sa touto juhokórejskou iniciatívou nechajú ovplyvniť aj konkurenčné značky. Pomohlo by to totiž zlepšiť, zjednodušiť a štandardizovať rýchle nabíjanie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Fun rádio