MOBIL.sk MOBIL.sk

Láska cez internet. Puentesovci sú jedným z prvých párov vôbec, ktoré sa dali dokopy online. Aké to vtedy bolo?
zdroj: MOBIL.sk

Láska cez internet. Puentesovci sú jedným z prvých párov vôbec, ktoré sa dali dokopy online. Aké to vtedy bolo?

Dnes úplne bežnou vecou, že sa ľudia zoznamujú online. Nebolo to však až takou bežnou vecou pred 21 rokmi. Puentesovci boli jedným z prvých párov, ktoré sa zoznámili prostredníctvom internetu.

Láska nie je témou, ktorou by sme sa na MOBIL.sk zaoberali nejako často alebo pravidelne. Dnes je však Valentín, a tak sme sa rozhodli urobiť výnimku. Snažili sme sa nájsť informácie o tom, ako vyzeralo internetové zoznamovanie v čase, keď ešte neexistovali sociálne siete, smartfóny a appky. Príbeh takýchto dvoch ľudí sme nakoniec našli a musíme uznať, že v porovnaní s dnešným online zoznamovaním mal tento druh randenia v minuosti akési väčšie čaro.

Christine a Eric Puentesovci na svojej svadbe. / Mashable

Internetový magazín Mashable priniesol príbeh dvoch ľudí, ktorí sa zoznámili cez internet. Na tom by nebolo nič zvláštne, ale títo ľudia sa zoznámili v online priestore pred 21 rokmi. V roku 1999 bolo v plienkach nielen samotné online randenie, ale aj internet ako taký. Ľudia takýmto vzťahom nepredpovedali dlhé trvanie, pretože online zoznamovanie nebolo autentické a "naozajstné".

Výnimku potvrdzujúcu pravidlo však potvrdzujú Eric a Chrostine Puentesovci. Zoznáili sa cez internet v roku 1999 a aj po 20 rokoch je ich vzťah silný. Vo videu pre Mashable rozprávajú, ako sa spoznali cez internet na stránke Match.com a najprv komunikovali cez mail. Neskôr si začali volávať. Osobne sa stretli až po čase.

Christine si spomína, že jeho profil bol trochu hlúpy. Hlavnou vetou v ňom bola fráza "Hľadáš ma?" a obaja sa na tom dnes smejú. Podľa Christine to ale o ňom vypovedalo že je pohoďák a okrem toho mal na profile pútavú fotografiu, kde sedel a hral na bicích. Okrem profilovej fotky toho vtedy človek v profile veľa nemal. Pár tabuľkových informácií o type postavy, miery a váhy, poprípade miesto pobytu a počet detí. Eric si spomína, že mnoho ľudí nemali ani profilovú fotografiu. Preto si Christinin profil v záplave ostatných všimol okamžite.

Erica na Christine zaujali aj niektoré dáta z jej profilu. Mala rada život na plno, kolieskové korčule a parašutizmus. Bola nezávislá a extrovertka. Po prvýkrát sa stretli 16. februára roku 2000 v New Yorku v mexickej reštaurácii. Christine priznáva, že hoci si predtým písali a telefonovali spolu, nikdy nezabudne ako sa cítila, keď sa stretli. Podobný pocit vraj nikdy nezažila.

Tinder.jpg

Vtipný je aj fakt, že svoje prvé "milujem ťa" napísal Eric Christine prostredníctvom emailu. Lenže Christine mala pripojenie cez telefónnu linku a odpojilo ju, takže Eric nedostal žiadnu odpoveď. Keďže v tej dobe neboli žiadne notifikácie online statusu, Eric začal by nervózny a napísal jej druhý, trochu vyčítajúci mail, kde vysvetľoval, ako nechápe prečo mu nič neodpisuje, veď jej práve vyznal lásku.

Viac z ich príbehu si môžete pozrieť v samotnom videu. Láska cez internet bola v minulosti krehká záležitosť a nikto by neveril, že ľudia sa raz budú cez internet zoznamovať častejšie než v reálnom živote, na ulici či v obchode. Dnes je zoznamovanie cez služby ako Tinder, Badoo, Match a podobne úplnou rutinou, čo je trochu škoda. No možno je to len subjektívny pocit a o ďalších 20 rokov, keď sa zoznamovanie posunie na ďalšiu úroveň, budeme so sentimentom spomínať práve na súčasné online formy randenia.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio