Mobil.sk Mobil.sk

Spoločnosť Google umožní používateľom na Androide kombinovať emoji symboly
zdroj: Google

Spoločnosť Google umožní používateľom na Androide kombinovať emoji symboly

Spoločnosť Google pridala do svojej softvérovej klávesnice Gboard zaujímavú funkciu, ktorá používateľom umožní kombinovať emoji.

Používatelia smartfónov majú dnes k dispozícii stovky emoji symbolov, ktoré pri komunikácii môžu posielať iným ľuďom. No napriek tomu, že každoročne do tejto zbierky malých obrázkov pribúdajú nové, stále sa nedá povedať, že by emoji symboly pokrývali všetky potreby ľudí, ktorí ich s obľubou používajú.

emoji kitchen gboard
zdroj: Google

Spoločnosť Google preto prišla so zaujímavou funkciou vo svojej softvérovej klávesnici Gboard. S jej pomocou si používatelia budú môcť vytvoriť kombinácie rôznych emoji obrázkov. Či už skombinujete opicu a kaktus alebo srdce a smajlíka, Gboard za vás tieto symboly skombinuje a druhej strane tak budete môcť poslať vlastný výtvor, ktorý presne definuje vašu náladu či situáciu.

Výsledný obrázok je potom exportovaný ako nálepka, takže ju môžete poslať aj pomocou služieb ako WhatsApp, Messenger, Snapchat, Telegram alebo Gmail. Je dôležité podotknúť, že Gboard (zatiaľ) neponúka možnosť kombinovať akékoľvek dva symboly, podporuje len vybrané znaky a obrázky.

emoji kichten gboard
zdroj: Google

Funkcia má názov Gboard Emoji Kitchen (Gboard emoji kuchyňa) a v nasledujúcich dňoch by sa prostredníctvom aktualizácie mala dostať ku všetkým používateľom klávesnice Gboard na operačnom systéme Android. Google sa zatiaľ nezmienil, či túto zábavku plánuje priniesť aj používateľom klávesnice Gboard na operačných systémoch iOS a iPadOS.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Fun rádio