Mobil.sk Mobil.sk

Ako sa Samsungu podarilo dosiahnuť 100x priblíženie obrazu v Galaxy S20 Ultra 5G?
zdroj: samsung.com

Ako sa Samsungu podarilo dosiahnuť 100x priblíženie obrazu v Galaxy S20 Ultra 5G?

Spoločnosť Samsung nám v utorok predstavila sériu nových vlajkových lodí, z ktorých najdrahší a zároveň najlepšie vybavený model je Galaxy S20 Ultra 5G. Ten sa môže pochváliť až šialene veľkým 100 násobným priblížením, ktoré neponúka žiadny iný smartfón na trhu. Ako to vlastne spoločnosť dokázala?

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G je ako jediný z rodiny nových smartfónov vybavený „periskopovým“ objektívom, ktorý má 48Mpx senzor a umožňuje 4x optické priblíženie. Vďaka svojej veľkosti však dokáže toto priblíženie zvýšiť na 10x bez straty kvality. Samsung to nazýva „hybridný optický zoom“ a tvrdí, že si nevšimnete žiadne zníženie kvality výslednej fotografie.

zdroj: samsung.com

S funkciou Space Zoom to však celé posúva na novú úroveň a obraz zvládne priblížiť 100-násobne. Na to využíva kombináciu dvoch kamier s vysokým rozlíšením a softvér, ktorý sa stará o vylepšovanie fotografie. 

Po prekročení 10-násobného limitu sa začne smartfón spoliehať na softvérové metódy, aby maximalizoval potenciál 48Mpx snímača tak, že ho orezáva, zaostruje a robí ďalšie úpravy. Softvér zároveň získava údaje z veľkého 108Mpx senzora v hlavnej kamere a kombinuje ho s údajmi z teleobjektívu pre dosiahnutie najlepšieho možného výsledku.

zdroj: FoneTech | youtube.com

Treba povedať, že výsledné fotografie so 100x zoomom nie sú ani zďaleka bez straty kvality. V skutočnosti sú poriadne zrnité a s nízkym rozlíšením. Aj napriek tomu je ale nesmierne pôsobivé, že smartfón niečo také dokáže. Treba si uvedomiť, že stonásobné priblíženie je niečo, čo by ste mohli očakávať skôr od malého ďalekohľadu než od smartfónu.

Mimochodom, samotná technológia kombinovania kamier a softvéru na priblíženie obrazu nie je v technologickom svete žiadnou novinkou. Niečo podobné využíva napríklad aj Huawei P30 Pro, ktorý dokáže obraz priblížiť 50-násobne.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Fun rádio