Mobil.sk Mobil.sk

Technologický kongres MWC 2020 v Barcelone je zrušený!
zdroj: wikimedia.org

Technologický kongres MWC 2020 v Barcelone je zrušený!

Najväčší európsky sviatok fanúšikov smartfónov a informačných technológií je oficiálne zrušený. Organizátori sa pre tento krok rozhodli kvôli tomu, aby zabránili ďalšiemu šíreniu nebezpečného koronavírusu.

Organizácia GSMA, ktorá každoročne usporadúva najväčšiu výstavu technológií, mobilov a počítačov oznámila, že pre tento rok sa rozhodli zrušiť veľtrh MWC 2020, ktorý sa mal konať už 24. až 27. februára v Barcelone. Napriek tomu, že každého nadšenca technológií tento krok určite zamrzí, pretože veľtrh MWC vždy priniesol množstvo technologických noviniek, stalo sa tak kvôli bezpečnosti. Veľtrh si totiž každoročne počas niekoľkých dní príde do Barcelony pozrieť zhruba 100 000 ľudí z celého sveta, čo by v súčasnej situácii, keď národy ohrozuje koronavírus, mohlo spôsobiť globálne problémy.

LG_Optimus_smartphones_at_MWC_2013_in_Barcelona.jpg
wikipedia.org

Takto veľký pohyb a stret obyvateľstva na jednom mieste by mohol zapríčiniť, že by sa koronavírus, ktorým sa v Číne nakazilo už 45 000 ľudí a zomrelo naň zhruba 1100 ľudí, mohol masívne rozšíriť do všetkých častí sveta a vymkol by sa tak spod kontroly lekárov a vedcov. K rozhodnutiu teda určite prispel aj fakt, že veľká časť expozícií na veľtrhu patrí práve čínskym firmám.

Druhým dôvodom zrušenia veľtrhu môže byť obava, že aj keby sa veľtrh nakoniec konal, jeho povesť by bola poškodená. Kvôli koronavírusu sa na ňom tento rok odmietli podieľať spoločnosti ako Facebook, Sprint, Cisco, AT&T, Nokia, Vodafone či firma Deutsche Telekom, ktorá svoju neúčasť potvrdila iba včera. Už skôr bolo pritom avizované, že pre obavy z možného šírenia koronavírusu sa nezúčastnia značky Amazon, Ericsson, Sony, LG, Nvidia, TCL alebo ZTE.

mwc barcelona
ilustračný obrázok / zdroj: Wikimedia.org

Technologický veľtrh MWC sa po prvýkrát konal ešte ako bruselská konferencia v roku 1987 pod názvom Pan Europe Digital Cellular Radio. Neskôr sa od roku 1990 s názvom GSM World Congres uskutočnil každý rok v inej európskej metropole, až sa v roku 2006 udomácnil ako Mobile World Congres (MWC) v španielskej Barcelone. Jeho zrušenie oznámil šéf spoločnosti GSMA John Hoffman prostredníctvom oficiálneho mailu. Barcelona tak príde o takmer 500 miliónov eur, ktoré jej veľtrh každoročne priniesol do rozpočtu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Fun rádio