Mobil.sk Mobil.sk

Spoločnosť Google má pre nás zadarmo 1000 nových pozadí pracovnej plochy
zdroj: Google Earth View

Spoločnosť Google má pre nás zadarmo 1000 nových pozadí pracovnej plochy

Pokiaľ sa už dlhšiu dobu obzeráte po nejakom efektnom obrázku pre pozadie vášho mobilu či počítača, možno ste ho práve našli!

Spoločnosť Google rozhodne vie ako prepájať svoje služby a tiež ako z nich vytĺcť čo najviac. Príkladom je služba Google Earth, ktorá je akýmsi encyklopedickým doplnkom pre navigáciu Google Mapy. V rámci tejto služby nájde používateľ veľa zaujímavých funkcií ako zaujímavosti o miestach, skúmanie nočnej oblohy a podobne.

google earth view
Google Earth ViewSúčasťou služby Google Earth je aj funkcia Earth View. Ide o snímky našej planéty z perspektívy satelitov, kde Google vyberá tie najzaujímavejšie pohľady z vtáčej perspektívy na našu planétu. Doteraz sme mali možnosť vybrať si zhruba 1500 obrázkov, no spoločnosť Google našla ďalších 1000 zaujímavých miest na Zemi.

Google Earth View
Google Earth ViewPoužívatelia si tak v súčasnosti môžu vybrať z 2500 zaujímavých pozadí pre svoje zariadenia. Tie zachytávajú kopce, lesy, púšte, rieky, ostrovy či mestá. Rozdelené sú aj podľa farieb. Na mapke sveta si teda môžete vyhľadať konkrétne miesto a určiť aj to, akú farbu má mať vami zvolené pozadie. Následne si už len vyberiete konkrétny obrázok a nastavíte si ho ako pozadie vo vašom zariadení.

zdroj: Google / YouTube

Službu Google Eart View nájdete kliknutím na tento odkaz alebo tento odkaz, poprípade si obrázky môžete prezerať použitím doplnku pre internetový prehliadač Google Chrome. Spoločnosť Google sa tak snaží ukázať všetkým používateľom, aká úžasná je planéta Zem. A nám neostáva nič iné, len to potvrdiť. Niektoré zábery totiž vyzerajú ako z úplne iného sveta.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Fun rádio