MOBIL.sk MOBIL.sk

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ majú lepší zvuk a dlhšiu výdrž batérie. Je tu však jedno sklamanie...
zdroj: Samsung

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ majú lepší zvuk a dlhšiu výdrž batérie. Je tu však jedno sklamanie...

Konferencia Galaxy Unpacked spoločnosti Samsung je za nami. Dočkali sme sa nových vlajkových lodí rady Galaxy S20 aj skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip. Okrem toho by sme však nemali zabúdať ani na ďalší dôležitý produkt, ktorý nám spoločnosť predstavila – vylepšené bezdrôtové slúchadlá.

Galaxy Buds+ je druhá generácia kompletne bezdrôtových slúchadiel od Samsungu. V porovnaní s minuloročnými Galaxy Buds vyzerajú byť ako podstatne lepšie zariadenie, ktoré si stále udržuje pomerne férovú cenu. 

Z hľadiska dizajnu sa takmer nič nezmenilo. Ide o dvojicu slúchadiel, ktoré sú dodávané aj s nabíjacou krabičkou. Jediné čo sa zmenilo je hmotnosť – sú o trochu ťažšie. 

zdroj: Samsung


22 hodinová výdrž

Po novom ale ponúknu takmer dvojnásobnú výdrž batérie – Samsung tvrdí, že samotné slúchadlá vydržia bez krabičky až 11 hodín. Nie som si istý, či na trhu nájdeme slúchadlá tohto typu s dlhšou výdržou. Nabíjacia krabička ponúkne ďalších 11 hodín prehrávania, čím sa dostávame na celkovú výdrž 22 hodín, čo je taký lepší priemer. 

Samozrejmosťou je bezdrôtové nabíjanie, takže slúchadlá môžete nabiť na nabíjacej podložke, ale napríklad aj zo svojho smartfónu Galaxy S20, ktorý podporuje Wireless PowerShare. Nabíjanie cez kábel je ale stále najrýchlejšie – za tri minúty nabíjania vraj dostanete až hodinu prehrávania muziky.

zdroj: Samsung

Zvuk v spolupráci s AKG

Rozdiel v porovnaní s predchádzajúcou generáciou je aj v kvalite zvuku. Samsung použil nový dynamický dvojpásmový menič a pri vývoji spolupracoval s hudobnou spoločnosťou AKG. Novinkou sú tri vonkajšie mikrofóny, aby ste boli pri telefonovaní lepšie počuť. Pôvodné Galaxy Buds mali len dva mikrofóny. 

Samsung sa spojil so spoločnosťou Spotify a do slúchadiel pridal funkciu, vďaka ktorej sa môžete jediným ťuknutím dostať k svojej hudbe v Spotify. Navyše, po novom sú plne kompatibilné so systémom iOS, takže ich môžu naplno využívať aj majitelia iPhonov.

zdroj: Samsung

Žiadne rušenie okolitého hluku

V nadpise som napísal, že v prípade Galaxy Buds+ tu je jedno sklamanie. A to je absencia aktívneho potláčania okolitého hluku. Práve o tejto funkcií sa v minulosti hovorilo ako o najväčšom lákadle nových slúchadiel. Nevieme, či šlo o falošné správy, alebo Samsung zmenil plány a nakoniec ich touto možnosťou nevybavil. Každopádne, v tomto smere mierne zaostávajú za konkurenciou ako napríklad Apple AirPods Pro. 

zdroj: Samsung

Pozitívum ale je aspoň funkcia Ambient Aware, ktorá vám cez mikrofóny prepustí do uší okolité zvuky, takže nebudete úplne odrezaní od prostredia, v ktorom sa nachádzate.

Slúchadlá Galaxy Buds+ sa budú na Slovensku predávať v bielej, čiernej a modrej farbe. Ich cena bude 169 eur, čo vyzerá byť ako celkom férová ponuka vzhľadom na kvalitu, ktorú ponúkajú. Môžete ich získať aj zadarmo, ak si do 8.3.2020 predobjednáte smartfón Galaxy S20+ alebo S20 Ultra 5G u niektorého z oficiálnych predajcov. Viac informácií získate na stránke samsung-bonus.eu.

zdroj: TS Samsung

Najnovšie z kategórie: Slúchadlá

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio