MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil Galaxy S20 Ultra: Svoj najväčší a najlepší smartfón za astronomickú cenu
zdroj: Samsung

Samsung predstavil Galaxy S20 Ultra: Svoj najväčší a najlepší smartfón za astronomickú cenu

Samsung nám dnes večer predstavil trojicu nových vlajkových lodí rady S. Ten najdrahší a zároveň najlepšie vybavený model nesie názov Galaxy S20 Ultra. A musíme povedať, že slovo ultra v názve si plne zaslúži, pretože jeho dizajn, výbava aj parametre sú niečo, čo si predstavujeme pod pojmom „prémiový smartfón.“

Galaxy S20 Ultra je najväčší Android telefón, aký nám kedy Samsung priniesol. Má doslova obrovskú 6,9 palcovú AMOLED obrazovku, na ktorej sa budú skvelo pozerať filmy ale aj hrať hry. Ponúka takmer bezrámikový dizajn s charakteristicky zahnutými okrajmi na stranách. Predná kamera je umiestnená v diere obrazovky uprostred zariadenia. 

Ešte plynulejšia obrazovka

Samsung je známy vďaka svojim kvalitným a nádherným displejom. V prípade Galaxy S20 Ultra to posunul na vyššiu úroveň tým, že ho vybavil obrazovkou so 120Hz zobrazovacou frekvenciou, čo sa prejaví na plynulejších animáciách. Nechýba ani certifikát HDR10+ a Quad HD rozlíšenie.

108Mpx kamera a 8K video

Zrejme najväčším lákadlom tejto novinky je jej prepracovaná zadná kamera. Smartfón obsahuje až štyri snímače na zadnej strane. Pochváliť sa môže 108Mpx kamerou, ktorá dokáže zachytiť viac svetla a tým pádom vytvoriť pekné fotografie aj za horších svetelných podmienok. Kamera dynamicky prepína medzi rozlíšením 108Mpx a 12Mpx, kedy vytvára fotografiu kombinovaním 9 pixelov do jedného. 

Okrem nej je na zadnej strane ultraširoký 12Mpx fotoaparát so snímacím uhlom 120 stupňov, teleobjektív umožňujúci až 10 násobné optické priblíženie (100 násobné digitálne priblíženie) a DepthVision snímač na zachytávanie hĺbky. Len pre porovnanie, minuloročné smartfóny Galaxy S10 mali maximálny optický zoom päťnásobne menší.

Novinka zvládne nakrúcať videá v 8K rozlíšení a prichádza tiež s funkciou Super Steady, ktorá dokáže stabilizovať obraz a zabráni otočeniu obrazu až do 60 stupňov. Za zmienku stojí aj funkcia Single Take, ktorá vyhotoví sériu snímok s rôznou rovinou ostrenia, orezania a ohniskovou vzdialenosťou. Umelá inteligencia z nich potom spraví zábavné GIF obrázky, krátke videá alebo ich skombinuje do jednej umeleckej fotografie.

Špičkový výkon a RAMka ako v herných laptopoch

Samsung nerobil žiadne kompromisy ani po stránke výkonu tohto zariadenia. Galaxy S20 Ultra už tradične prichádza v dvoch verziách – na americký trh príde s čipom Snapdragon 865, v Európe sa bude predávať s vlastným procesorom Kirin 990. Ide o najmodernejšie 7nm procesory, ktoré poskytnú špičkový výkon.

Vybrať si môžete z dvoch verzii – s 12GB pamäťou RAM a interným úložiskom 128GB. Pre náročnejších užívateľov je k dispozícii aj model s 16GB RAMkou a 512GB pamäťou. Samsung nezabudol ani na podporu najnovších sietí. Galaxy S20 Ultra si teda môžete zaobstarať aj v 5G verzii. Veľký displej a podpora 5G vyžaduje poriadnu baterku. Samsung preto svoju novú vlajkovú loď vybavil 5000mAh batériou.

Cena od 1350 eur

Samsung Galaxy S20 Ultra nie je obyčajný smartfón. Ponúka nadštandardnú výbavu a je takou výkladnou skriňou technologickej vyspelosti spoločnosti. Tomu aj zodpovedá cena. 5G verzia s 12GB RAM + 128GB sa predáva za 1 349 eur. Za 5G model s 16GB RAM + 512 GB zaplatíte 1 549 eur. Predaj začne 13. marca, pokiaľ si ho ale objednáte v predpredaji do 8.3.2020 u oficiálneho predajcu, Samsung vám k nemu zadarmo pribalí nové slúchadlá Galaxy Buds+.

zdroj: TS Samsung

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio