MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung ukázal smartfóny Galaxy S20 a S20+: Lepšia kamera, lepší displej aj nový dizajn
zdroj: Samsung

Samsung ukázal smartfóny Galaxy S20 a S20+: Lepšia kamera, lepší displej aj nový dizajn

Samsung nám dnes večer predstavil nové vlajkové lode Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra. Prichádzajú s celým spektrom noviniek od nového dizajnu, vylepšenej kamery až po podporu 5G sietí. My sa teraz bližšie pozrieme na prvé dva menované modely - Samsung Galaxy S20 a Galaxy S20+

Samsung Galaxy S20 a S20+ sú veľmi podobné smartfóny, ktoré sa líšia najmä svojou veľkosťou. Zatiaľ čo klasický S20 ponúka 6,2 palcový AMOLED displej, jeho súrodenec S20+ je vybavený 6,7 palcovou AMOLED obrazovkou. Nájdeme medzi nimi ešte niekoľko rozdielov, ktoré si rozoberieme neskôr.

Nový dizajn spredu aj zozadu

Oba mobily prichádzajú s novým dizajnom, vďaka ktorému sa ľahko odlíšujú od predchádzajúcej generácie. Spoločnosť zostáva verná veľkej obrazovke s takmer nulovými rámikmi a zakrivenými okrajmi. Predná kamera sa presunula z rohu obrazovky do jej stredu a tiež sa zmenšila jej veľkosť. 

zdroj: Samsung

Zadná strana je tvorená zo skla a kovu, na čo sme si už u tejto série zvykli. Novinkou je ale rozloženie kamier, ktoré Samsung umiestnil do vertikálneho obdĺžnika a ľavého rohu zariadenia. 

Oba mobily prichádzajú v šedej (Cosmic Grey) a modrej (Cloud Blue) farbe. S20 ponúka aj ružovú (Cloud Pink) a naopak S20+ tmavo čiernu (Cosmic Black) farbu. A áno, aby sme nezabudli – na rozdiel od minuloročných smartfónov S10 neponúkajú 3,5mm jack. 

Plynulejšia obrazovka

Veľkou novinkou je 120Hz obnovovacia frekvencia obrazovky - minuloročné modely ponúkali len 60Hz. To by sa malo prejaviť najmä na plynulejších animáciách. Vyššiu frekvenciu si ale musíte zapnúť v nastaveniach, pretože mobil je od výroby nastavený na 60Hz. Oba smartfóny majú rozlíšenie Quad HD, avšak toto rozlíšenie sa dá aj znižiť.

zdroj: Samsung

Nové kamery 

Smartfóny od Samsungu sa vždy mohli pýšiť nádhernou kamerou. A v prípade Galaxy S20 a S20+ spoločnosť opäť posunula latku vyššie. Oba smartfóny ponúkajú 12Mpx hlavnú kameru s optickou stabilizáciou. Okrem nej nájdeme na zadnej strane aj ultra široký fotoaparát s 12Mpx a 120 stupňovým uhlom, ale aj 64Mpx telefoto kameru, ktorá umožňuje trojnásobné priblíženie bez straty kvality. Na prednej strane sa nachádza 10Mpx selfie kamera.

zdroj: Samsung

Väčší, Galaxy S20+ ponúka ešte okrem toho ponúka štvrtú kameru s názvom DepthVision, ktorá je určená na zachytávanie hĺbky obrazu. 

Samsung priniesol aj vylepšenia po softvérovej stránke. Za zmienku stojí vylepšený režim Night Mode 2.0 na fotenie v tme či funkcia Single Take, ktorá vytvorí viacero fotiek a následne s nimi pracuje pomocou umelej inteligencie. Dokáže vytvoriť krátke video, GIF obrázok alebo umeleckú fotografiu zloženú z viacerých záberov. Spomeňme tiež podporu pre 8K video a Pro režim pre nakrúcanie videa.

zdroj: Samsung

Nekompromisný výkon

Po výkonovej stránke ide o to najlepšie, čo môžete na trhu dostať. Mobily sú poháňané špičkovým procesorom Snapdragon 865, európska verzia ale využíva Exynos 990. Oba čipy by mali byť približne rovnako rýchle, avšak počkáme si na prvé testy, či to tak skutočne bude. Na Slovensku sa tieto mobily budú predávať vo verzií 8GB RAM + 128GB vnútorné úložisko. Galaxy S20 má 4000mAh batériu, S20+ až 4500mAh

Samsung vyrába oba smartfóny v dvoch verziách - s podporou 5G sietí a v klasickej LTE verzii. Avšak, na Slovensku budú dostupné len modely schopné príjmať 4G signál. Dôvodom je slabé pokrytie 5G v našich končinách

zdroj: Samsung

Samsung Galaxy S20 a Galaxy S20+ sa bude na Slovensku predávať od 13. marca. Odporúčaná maloobchodná cena za menší S20 Je 899 eur, za S20+ si zaplatíte o stovku viac – 999 eur. Spoločnosť pribalí ku všetkým predobjednávkam Galaxy S20+ do 8.3.2020 aj nové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds+.

zdroj: TS Samsung

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio