MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola reaguje na zahanbujúci test ich skladacieho mobilu: „Neodzrkadľuje reálne používanie!“
zdroj: Motorola US, youtube.com

Motorola reaguje na zahanbujúci test ich skladacieho mobilu: „Neodzrkadľuje reálne používanie!“

Jeden z prvých testov odolnosti Motoroly Razr poriadne zahanbil celú spoločnosť. Ukázalo sa, že skladací mechanizmus mobilu toho vydrží výrazne menej, ako výrobca sľuboval a môže sa opotrebovať už po roku používania. Všetko však nakoniec môže byť inak...

Pred pár dňami sme písali článok o teste odolnosti skladacieho mobilu Motorola Razr. Redaktori z CNET ho umiestnili do špeciálneho prístroja SquareTrade FoldBot, ktorý je určený na testovanie skladacích mobilov. Následne v živom videu skúšali, koľko ohybov vlastne tento mobil znesie. 

Motorola tvrdila, že Razr by mal vydržať minimálne 100 tisíc ohnutí. Test ale ukázal, že prvé problémy nastali už po 27 tisíc ohnutiach. Zo smartfónu sa začali ozývať vŕzgavé zvuky a ohýbací mechanizmus javil známky opotrebovania. Znamená to, že v prípade, ak by ste svoj mobil otvorili 100-krát za deň, nevydržal by vám ani jeden celý rok. Aktívny užívateľ smartfónu sa pozrie na obrazovku pokojne aj viackrát ako 100 denne. 

zdroj: CNET / YouTube

K testu sa vyjadrila Motorola

Spoločnosť Motorola sa ale bráni a tvrdí, že test, ktorý spravil portál CNET neodzrkadľuje reálne používanie.

„SquareTrade FoldBot jednoducho nie je navrhnutý na testovanie nášho zariadenia,“ vysvetľuje hovorca Motoroly pre web Engadget. „Preto akékoľvek testovanie pomocou tohto prístroja bude klásť neprimeraný tlak na pánty. Zároveň nedovolí mobilu otvoriť sa a zatvoriť tak, ako je navrhnutý. Kvôli tomu je test nepresný.“

zdroj: motorola.com

V tomto bode má spoločnosť skutočne pravdu. Použitý FoldBot bol pôvodne vytvorený na testovanie odolnosti smartfónu Galaxy Fold. Prístroj síce upravili pre potreby Motoroly Razr, no aj napriek tomu ju nedokázal úplne otvoriť. Predpokladáme, že pri reálnom používaní ho nebudú majitelia bežne otvárať len napoly. 

Motorola si stojí za tým, že Razr vydrží niekoľko rokov bežného používania. Pred uvedením na trh ho údajne podrobne testovali na prístrojoch, ktoré simulovali reálne používanie. Takýto test si môžete pozrieť na tomto videu:

zdroj: Motorola US / youtube.com

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio