MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram začne konečne platiť tvorcom, podobne ako napríklad YouTube
zdroj: Instagram

Instagram začne konečne platiť tvorcom, podobne ako napríklad YouTube

Influenceri pôsobiaci na Instagrame majú momentálne možnosť zarábať peniaze len prostredníctvom spoluprác s tretími stranami. Táto sociálna sieť totiž na rozdiel od Facebooku či YouTubu svojim tvorcom za obsah nijako neplatí. Zatiaľ.

Vyzerá to tak, že Instagram testuje nový partnerský program, ktorý by umožnil tvorcom obsahu na IGTV monetizovať videá. Vďaka tomu by mohli priamo od Instagramu dostávať časť peňazí za každé zobrazenie reklamy vo videu. Podobnú možnosť už ponúka sociálna sieť Facebook, preto nie je žiadnym prekvapením, že príde aj do Instagramu.

Dôkaz našla programátorka Jane Manchun Wong, ktorá prešla zdrojový kód poslednej aktualizácie Instagramu. Nachádzala sa v ňom skrytá funkcia Instagram Partner Program, ktorú sociálna sieť popisuje tak, že „môžete zarábať peniaze zobrazovaním krátkych reklám vo vašich IGTV videách.“ V aplikácií sa nepíše, koľko sa takýmto spôsobom bude dať zarobiť. Na Facebooku je to 55% príjmu z reklamy, takže podobné číslo by mohlo byť aj na IGTV.

zdroj: @wongmjane | Twitter

Sociálna sieť by takýmto spôsobom mohla dosiahnuť zvýšenie kvality obsahu. Je fakt, že IGTV ako platforma nie je veľmi populárna. Instagram ju predstavil pred dvomi rokmi ako ambiciózneho konkurenta YouTube, no medzi fanúšikmi sa akosi neuchytil. Nedávno dokonca odstránil z hlavnej aplikácie tlačidlo, ktoré umožňovalo pohodlne prejsť na IGTV, pretože naň vlastne nikto neťukal. 

Finančné motivovanie tvorcov by z IGTV mohlo spraviť silnejšiu a obľúbenejšiu platformu. Video obsah je na internete veľmi populárny, o čom svedčí aj neustály rast sociálnej siete TikTok. Pre Instagram je teda logické, že z neho chce vyťažiť čo najviac.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio