MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola predstavila Moto G Stylus: Lacnú alternatívu ku Galaxy Note 10 s dotykovým perom
zdroj: motorola.com

Motorola predstavila Moto G Stylus: Lacnú alternatívu ku Galaxy Note 10 s dotykovým perom

Smartfónov s dotykovým perom je na trhu len veľmi málo. Motorola sa preto rozhodla využiť túto dieru na trhu a predstaviť nám smartfón so stylusom, ktorý nesie názov Moto G Stylus.

Moto G Stylus je vôbec prvým smartfónom od spoločnosti Motorola, ktorého súčasťou je dotykové pero. Smartfón prichádza s dizajnom charakteristickým pre značku Motorola a veľkým 6,4 palcovým FHD+ LCD displejom. Pozitívum je, že na spodnej strane nájdeme aj 3,5mm jack, ktorý nie je dnes samozrejmosťou.

zdroj: Motorola

Dotykové pero je zasunuté v spodnej časti zariadenia a v prípade potreby ho môžete použiť na písanie po obrazovke. Zapisovať poznámky či kresliť na displeji sa dá aj bez toho, aby ste mobil predtým odomkli. Pero ale nie je ani zďaleka tak pokročilé ako napríklad S Pen od Samsungu. Nemôžete ho využívať na fotenie na diaľku či ovládanie prezentácií, čo zvláda Galaxy Note 10. Na druhej strane je ale Moto G Stylus výrazne lacnejší mobil, takže podobné funkcie sme ani nečakali. 

Smartfón je poháňaný čipom Snapdragon 665, ktorý ponúka slušný výkon strednej triedy. Ponúka 4GB pamäte RAM a 128GB vnútorné úložisko, ktoré si ale môžete rozšíriť o pamäťovú kartu. Na zadnej strane nájdeme trojitú kameru s automatickým laserovým zaostrovaním. 

zdroj: Motorola

Hlavný 48Mpx fotoaparát využíva technológiu kombinovania 4 pixelov do jedného. Druhá kamera slúži na zachytenie ultra širokých fotografii a má 16Mpx. Tretia 2Mpx využíva macro objektív, takže ňou môžete fotiť maličké objekty. Výrobca poskytol aj niekoľko ukážkových fotografií, ktoré dokazujú kvality týchto kamier.

zdroj: Motorola
zdroj: Motorola

Moto G Stylus sa predáva v USA za 299 dolárov, čo je v prepočte približne 270 eur. Môže byť tak výbornou alternatívou pre ľudí, ktorí chcú smartfón s dotykovým perom, ale prémiové smartfóny Galaxy Note od Samsungu sú pre nich príliš drahé. Predaj v Európe zatiaľ nebol spustený.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio