MOBIL.sk MOBIL.sk

Hackeri z Dubaja zaútočili na sociálne siete Facebooku
zdroj: Twitter, Facebook

Hackeri z Dubaja zaútočili na sociálne siete Facebooku

Skupine hackerov sa podarilo nabúrať do viacerých oficiálnych účtov Facebooku. Na ich sociálnych sieťach im nechali odkaz s ponukou na spoluprácu.

Za najnovším hackerským útokom stojí hackerská skupina OurMine z Dubaja. Dostali sa na oficiálne účty Facebooku a Messengeru na sociálnych sieťach Twitter a Instagram. Na Instagram zverejnili niekoľko fotografii s logom skupiny. Na Twitteri zas opakovane zverejňovali textový odkaz pre Facebook.

„Ahoj, my sme OurMine,“ znel text v príspevku, ktorý hackeri zverejnili. „Nuž, aj Facebook je možné hacknúť, no ich zabezpečenie je aspoň lepšie než na Twitteri. Ak chcete zlepšiť zabezpečenie účtov, kontaktujte nás na...“ 

zdroj: theverge.com

Cieľom skupiny bolo poukázať na slabé zabezpečenie účtov tak veľkej spoločnosti, akou je Facebook. Zároveň si týmto útokom spravili pomerne silnú reklamu. Napadnuté účty boli opäť zabezpečené za menej ako 30 minút. Počas tohto času administrátori opakovane vymazávali zverejňované príspevky a hackeri ich tam opakovane nahrávali. Celý tento proces zachytila a zverejnila programátorka Jane Manchun Wong:

zdroj: @wongmjane | Twitter.com

Medzitým sa k celej situácií vyjadrila aj sociálna sieť Twitter: „Potvrdzujeme, že účet bol napadnutý prostredníctvom platformy tretej strany. Hneď ako sme sa o tomto probléme dozvedeli, sme tieto účty zablokovali a úzko spolupracujeme s našimi partnermi z Facebooku na ich obnovení.“

zdroj: theverge.com

Znamená to, že hackeri v skutočnosti nenapadli samotné sociálne siete na Twitteri a Instagrame. Podarilo sa im ale preniknúť do nástroja Khoros, ktorý slúži na správu sociálnych sietí a zverejňovanie príspevkov. Tento nástroj používala aj spoločnosť Facebook. Predstavitelia z Khorosu sa k útoku zatiaľ nevyjadrili, takže nepoznáme podrobnosti o tom, ako sa to hackerom vlastne podarilo.

Hackerská skupina OurMine je známa svojimi útokmi na sociálne siete známych ľudí ako napríklad Mark Zuckerberg či Jack Dorsey, ale aj spoločností ako HBO. Koncom januára sa im podarilo hacknúť 15 účtov prvoligových NFL klubov a zanechať im na Twitteri podobný odkaz.

Najnovšie z kategórie: Hack

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio