MOBIL.sk MOBIL.sk

Tvorca vytvoril nádherný koncept počítača iMac z jedného kusu skla! (VIDEO)
zdroj: Concept Creator / YouTube

Tvorca vytvoril nádherný koncept počítača iMac z jedného kusu skla! (VIDEO)

Spoločnosť Apple spravila z iPhonov postupom času sklenené placky s kovovým rámom zariadenia. Najnovšie patenty firmy Apple však naznačujú, že niečo podobné by mohol výrobca urobiť aj s počítačmi iMac.

Len nedávno sa na internete objavil patent spoločnosti Apple, ktorý objavil web PatentlyApple. Patent zobrazoval počíta, ktorý bol z jedného kusu ohnutého skla. V samotnom patente bolo toto zariadenie opisované nasledovne. Ako sklenená platňa s prehnutím v spodnej časti a miestom pre klávesnicu. Patent navyše pridával akýsi stredový otvor pre pripojenie počítača Macbook.

imac koncept patent
zdroj: PatentlyApple

To znamená, že nový iMac by mal v strede otvor pre klávesnicu alebo pre počítač Macbook, ktorý by sa do otvoru zasúval zozadu. Klávesnicu Macbooku by ste mohli využívať na zadávanie znakov pre iMac. Nikde však nepadla zmienka o tom, či po prepojení týchto dvoch zariadení bude možné zdieľať aj ich výpočtový výkon.

zdroj: ConceptCreator / YouTube

Tvorcovia ConceptCreator a holandský web LetsGoDigital sa v nadväznosti na tento patent rozhodli spoločne priniesť koncept iMacu podľa uniknutého patentu. Ten síce neobsahuje spomínaný stredový otvor, ale ostatné dizajnové prvky si z patentu prevzal a musíme uznať, že vo videu vyzerá koncept naozaj efektne a majestátne. Už menej sme si ním istí z praktického hľadiska. Takýto monitor by totiž nebolo možné nastavovať v rámci výšky či natočenia a sklenené plochy by boli extrémnym lapačom prachu a odtlačkov prstov.

Dávnejšie sa v technologickom svete špekuluje o tom, že Apple chystá pre svoju líniu stolových počítačov redizajn, pretože ich vzhľad sa nezmenil už roky a je dnes už neaktuálny. Či však nakoniec dostanú počítače iMac takúto podobu, odhadnúť nevieme. Technologické spoločnosti si pri vývoji zariadení nechávajú patentovať viaceré alternatívy, pre ktoré sa ale nakoniec vôbec nemusia rozhodnúť.

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio