MOBIL.sk MOBIL.sk

Nvidia spustila službu Geforce Now: Aj starý počítač a Mac teraz zvládne rozbehnúť špičkové hry
zdroj: nvidia.com

Nvidia spustila službu Geforce Now: Aj starý počítač a Mac teraz zvládne rozbehnúť špičkové hry

Budúcnosť hrania je na cloude. Minimálne v to teda verí spoločnosť Nvidia.

Nvidia po dlhom testovaní oficiálne spúšťa novú hernú službu GeForce Now. Spoločnosť sa snaží zmeniť spôsob, akým hráme hry. Namiesto toho, aby ste hru spustili na svojom počítači, sa vám bude naživo streamovať z cloudu. V podstate to znamená, že vám Nvidia „prenajme“ ich herný počítač a obraz prenesie do toho vášho. 

Vďaka tomu nepotrebujete na rozbehnutie najnovších a graficky najnáročnejších hier výkonnú zostavu. Aj náročnú hru ako napríklad Greedfall si bez problémov zahráte na svojom starom počítači, mobile či dokonca Macu. Na druhej strane ale na prenášanie hry potrebujete pomerne rýchle internetové pripojenie.

zdroj: nvidia.com

Vybraní hráči si mali možnosť už v minulosti GeForce Now vyskúšať v rámci beta verzie. Teraz je však dostupná pre všetkých. Objednať si ju môžete za 5,49 eur mesačne na celý rok, no v budúcnosti sa táto suma pravdepodobne zvýši. Vyskúšať si môžete aj bezplatnú verziu, ktorá je ale limitovaná len na hodinové hranie, menej výkonný hardvér a čakanie na hru. 

Služba GeForce Now je podobná tej, čo nám nedávno predstavil Google. Google Stadia tiež umožňuje hranie hier na cloude prostredníctvom streamovania. Na rozdiel od nej sa ale GeForce Now nesnaží raziť cestou vlastných hier, ktoré si k predplatnému musíte dodatočne zakúpiť. Nvidia umožňuje prepojenie s vašim účtom na Steame, Epicu či Battle.net, vďaka čomu si môžete zahrať aj hry, ktoré ste si zakúpili v minulosti. Potrebné ale je, aby bola konkrétna hra optimalizovaná na GeForce Now. Zoznam podporovaných hier sa postupne rozrastá a overiť si ho môžete na tomto odkaze.

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio