MOBIL.sk MOBIL.sk

Výroba iPhonov v Číne bude kvôli koronavírusu pozastavená minimálne do budúceho týždňa
zdroj: unsplash.com

Výroba iPhonov v Číne bude kvôli koronavírusu pozastavená minimálne do budúceho týždňa

Nezadržateľné šírenie koronavírusu v Číne sa dotklo aj veľkých technologických spoločností. Mnoho firiem, ktoré pôsobia v Číne alebo tu majú svoju produkciu obmedzilo, prípadne úplne zastavilo svoju činnosť. Medzi dotknutými spoločnosťami je aj Apple.

Aj keď je Apple americká značka, ich iPhony sa vyrábajú v Číne. Najdôležitejším výrobcom je pritom spoločnosť Foxconn, ktorá kvôli koronavírusu zavrela takmer všetky svoje fabriky. Znamená to, že produkcia iPhonov je značne znížená a ešte niekoľko dní aj bude. Podľa správy Bloomberg sa iPhony nebudú vyrábať minimálne do budúceho týždňa. 

Foxconn vraj plánuje spustiť produkciu 10. februára. Či sa im to skutočne podarí je ale otázne. Niektorí pracovníci žijú v uzatvorených oblastiach, kde je doprava problematickejšia. Je preto možné, že aj keď sa iPhony od budúceho týždňa začnú opäť vyrábať, tempo bude pomalšie.

zdroj: unsplash.com

Je jasné, že toto pozastavenie výroby negatívne ovplyvní spoločnosť Apple. Známy analytik Ming-Chi Kuo nedávno prehlásil, že počet odoslaných iPhonov bude v prvom štvrťroku 2020 o 10% nižší ako pôvodne očakával. Je teda možné, že niektorí zákazníci budú na svoje iPhony čakať dlhšie. 

Navyše, pozastavenie výroby by sa mohlo dotknúť aj zatiaľ nepredstaveného iPhonu 9. Pred týždňom sme písali o tom, že spoločnosť by mohla byť nútená odložiť jeho uvedenie na trh, ktoré bolo pôvodne naplánované na marec 2020. Spoločnosť Foxconn ale vyhlásila, že má záložný plán, ktorý umožní vydanie nového iPhonu podľa plánu. Čo presne to znamená, nevieme.

zdroj: pxhere.com

V čase písania tohto článku sa počet obetí koronavírusu blížil k 500, nakazených bolo viac ako 24 tisíc ľudí. Vírus sa už z Číny stihol rozšíriť do viac ako 20 krajín sveta vrátane Nemecka, Veľkej Británie či Francúzska.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio