MOBIL.sk MOBIL.sk

Spomínate si na najlacnejšiu vlajkovú loď Poco F1? Xiaomi predstavil po 2 rokoch jej nástupcu
zdroj: Poco

Spomínate si na najlacnejšiu vlajkovú loď Poco F1? Xiaomi predstavil po 2 rokoch jej nástupcu

Značka Poco, ktorú vlastní spoločnosť Xiaomi, sa vracia. V čase, keď sme si už mysleli, že na ňu Číňania zabudli, predstavujú nový smartfón s názvom Poco X2. A je to presne to, na čo sme u Xiaomi zvyknutí – vysokovýkonný a technológiami nabitý mobil za smiešne nízku cenu.

Poco vznikol v lete 2018 ako nová značka patriaca pod Xiaomi, ktorá mala prinášať smartfóny s parametrami vlajkových lodí za najnižšiu možnú cenu. Ich prvý smartfón Poco F1 mnohým doslova vyrazil dych. Ponúkal v tej dobe najlepší procesor Snapdragon 845, ktorý používali vlajkové lode ako Galaxy S9, no stál menej ako 300 eur. 

Nový smartfón Poco X2 pokračuje v zabehnutých koľajach a snaží sa zaujať náročných zákazníkov, ktorí sú citliví na cenu. Novinka svojou výbavou pripomína nedávno predstavený smartfón Xiaomi Mi 9T Pro, avšak v trochu rozdielnom tele a s prednou kamerou umiestnenou v diere obrazovky. Poďme na to ale postupne.

zdroj: Poco

X2 ponúka veľký 6,67 palcový LCD displej, ktorý sa môže pochváliť zobrazovacou frekvenciou 120Hz. Niečo také neponúkajú v dnešnej dobe ani smartfóny za tisíc eur ako napríklad Galaxy S10+ či iPhone 11 Pro. Mobil je poháňaný procesorom Snapdragon 730G od Qualcommu a využíva technológiu chladenia kvapalinou. Maximálna kapacita pamäte RAM je 8GB a vnútorné úložisko má až 256GB.

Pochváliť sa môže aj svojou slušnou kamerou. Na zadnej strane nájdeme 64Mpx senzor od Sony, spolu s 8Mpx ultraširokou kamerou, 2Mpx makro senzorom a 2Mpx senzorom na snímanie hĺbky. O selfie fotografie sa postará 20Mpx hlavná kamera s 2Mpx senzorom hĺbky. 

zdroj: Poco

Ak by smartfón s takýmito parametrami predávala niektorá z „tradičných“ spoločností, pravdepodobne by stál 400 eur alebo viac. Poco ho však predáva za extrémne nízku cenu – v Indii stojí najnižšia verzia v prepočte len 200 eur. Najdrahší variant s 8GB RAM+256GB úložiskom stojí o 50 eur viac. Smartfón je zatiaľ dostupný len pre indický trh, kde sa bude predávať od 11. februára. Informácie o jeho dostupnosti v iných častiach sveta zatiaľ nemáme.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio