MOBIL.sk MOBIL.sk

Google možno niekomu omylom vyexportoval aj vaše videá. Spoločnosť priznala chybu v aplikácii Google Fotky
zdroj: Pixabay.com

Google možno niekomu omylom vyexportoval aj vaše videá. Spoločnosť priznala chybu v aplikácii Google Fotky

Google priznáva, že koncom minulého roka došlo v službe Google Fotky ku chybe, ktorá zapríčinila, že spoločnosť pri exportovaní dát používateľov mohla súbory odoslať niekomu inému.

Google dnes priznal, že od 21. novembra do 25. novembra 2019 bola služba Google Fotky vystavená chybe. Používatelia, ktorí požiadali o export svojich fotografií a videí, aby si ich mohli stiahnuť do počítača či mobilu, vôbec nemuseli tieto svoje súbory dostať všetky. Google upozorňuje, že chyba sa týkala iba videí, nie zálohovaných fotografií. V danom období sa mohlo stať, že služba Google Fotky nejaké vaše videá pri exporte poslala niekomu cudziemu.

Naopak, pokiaľ ste si vyexportované súbory stiahli, pri prezeraní ste možno natrafili na videá, ktoré vôbec nepatrili vám. Spoločnosť Google uviedla, že daná chyba sa dotkla iba služby Google Fotky a neovplyvnila žiadne ďalšie online služby spoločnosti. Chyba bola identifikovaná práve 25. novembra a následne ju v Google napravili. Celosvetovo údajne nebolo dotknutých ani 0,01 % používateľov služby Google Fotky.

Pokiaľ by ste chceli export urobiť opäť a mať tam všetky svoje súbory, spoločnosť Google odporúča, aby ste ho urobili opäť. Technologický gigant sa používateľom za vzniknuté komplikácie ospravedlňuje mailovými správami. O téme informoval web 9to5Google.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio