MOBIL.sk MOBIL.sk

Značka BlackBerry končí! Smartfónov s fyzickou klávesnicou sa viac nedočkáme
zdroj: TLC, BlackBerry

Značka BlackBerry končí! Smartfónov s fyzickou klávesnicou sa viac nedočkáme

Boli to skvelé pracovné smartfóny, ktoré ale nezvládli udržať krok s modernou dobou.

Smartfóny s fyzickou klávesnicou to majú definitívne spočítané. Čínska spoločnosť TCL Communication, ktorá vyrábala mobily značky BlackBerry včera oznámila, že končí s predajom a výrobou týchto zariadení. 31. augusta im vyprší právo na využívanie značky BlackBerry a neplánujú ho predĺžiť. Oznámili to prostredníctvom Twitterového účtu BlackBerry Mobile.

Dostupný BlackBerry Key2 LE z 2018 | zdroj: TLC, BlackBerry

Pokiaľ už vlastníte smartfón značky BlackBerry, nemusíte sa ale obávať. Spoločnosť bude poskytovať záručné služby aj služby zákazníkom ešte najbližšie dva roky – do 31. augusta 2022.

Smartfóny BlackBerry sú charakteristické svojou fyzickou qwerty klávesnicou, vďaka ktorej môžete písať rýchlo a pohodlne e-maily, dokumenty či správy. Sú určené na pracovné účely a majú za úlohu zastúpiť váš notebook. Z tohto dôvodu ich v minulosti vlastnilo mnoho podnikateľov a manažérov, ktorí ich využívali ako „prenosné kancelárie.“

BlackBerry Bold z roku 2010 | zdroj: wikipedia.org

Avšak, s nástupom moderných smartfón Android a iOS postupne značka upadávala do zabudnutia. Ľudia preferovali radšej väčší displej pred fyzickou klávesnicou a BlackBerry akosi nevedel udržať s konkurenciou krok. V tomto čase začala smartfóny vyrábať čínska firma TCL, ktorá priniesla smartfóny ako KeyOne, Key2 či KEY 2 LE. Tieto modely naplno prispôsobili podnikateľom a ľudom z biznisu. No nech už boli akokoľvek užitočné, väčšina týchto ľudí dávala prednosť iPhonom a ekosystému Apple. 

Aj to je dôvod, prečo BlackBerry ako značka končí. A musíme povedať, že je to škoda. Ich smartfóny vždy vychádzali z radu a pôsobili ako príjemné osvieženie trhu, ktorý inak ovládajú obrovské displeje a tenké rámiky. Stále je tu možnosť, že BlackBerry po TCL prevezme iný výrobca a pokúsi sa mu navrátiť starý lesk. Pravdepodobnosť je ale príliš malá.

Najnovšie z kategórie: Blackberry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio