MOBIL.sk MOBIL.sk

Chlapík oklamal Google Mapy! Originálnym spôsobom vytvoril v centre Berlína imaginárnu dopravnú zápchu (VIDEO)
zdroj: Simon Weckert / YouTube

Chlapík oklamal Google Mapy! Originálnym spôsobom vytvoril v centre Berlína imaginárnu dopravnú zápchu (VIDEO)

Napriek vyspelosti moderných technológií sa nedá povedať, že by boli neomylné. Dôkazom je aj dnešný príbeh, ktorý ukázal, že aj prepracovaná aplikácia akou sú Google Mapy, má svoje slabiny.

Umelec Simon Weckert zverejnil na svojom youtubovom kanáli video, kde demonštroval spôsob, ktorým sa mu podarilo oklamať službu Google Mapy. Jednou z jej funkcií je totiž práve zobrazovanie aktuálnych informácií o dopravnej situácii. Pokiaľ je niekde nehoda alebo dopravná zápcha, mapy od Google, vám túto komunikáciu vyznačia červenou farbou a pri navigácii na isté miesto sa tak môžete vyhnúť zdržianiu, pretože tento upchatý dopravný uzol môžete jednoducho obísť. Weckert teda chcel skúsiť, nakoľko je táto funkcia spoľahlivá.

Vzal si 99 smartfónov so spustenými mapami od spoločnosti Google, uložil ich do malého vozíka na kolieskach a s týmto nákladom pochodoval ulicami Berlína. Nezabudol sa prejsť ani popro kanceláriách spoločnosti Google. Veľká koncentrácia smartfónov, ktoré sa na mapách pohybovali pomaly, úplne zmiatla službu Google Mapy. Tá si myslela, že každý smartfón je zastúpený jedným človekom, ktorý sedí v aute. Výsledkom bolo, že mapy začali zobrazovať dopravnú zápchu na miestach Weckert prechádzal.

Google totiž používa používateľské dáta o polohe, rýchlosti a preplnenosti miesta k analýze dopravnej situácie. Weckert svojim konaním zrejme nikomu neuškodil. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tento jeho pokus je iba obyčajnou snahou o zvyditeľnenie sa, no v skutočnosti môže byť veľmi prínosný aj pre samotnú spoločnosť Google. Tá by sa naň mala určite pozrieť a túto chybu v mapách opraviť, aby sa v budúcnosti nestalo, že nejaký človek (alebo skupinka ľudí) spôsobí, že mapy budú zbytočne hlásiť dopravné zápchy aj na miestach, kde sa nevyskytujú.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio