Mobil.sk Mobil.sk

Dnes Apple aktualizuje svoje iOS zariadenia. Prinášame vám pár rád, ako si bezpečne nainštalovať iOS 11
zdroj:

Dnes Apple aktualizuje svoje iOS zariadenia. Prinášame vám pár rád, ako si bezpečne nainštalovať iOS 11

Je tu opäť ten čas v roku, keď stromy zhadzujú listy, náladu nám ovplyvňuje upršané počasie a Apple pripravuje aktualizáciu svojho mobilného operačného systému. Nemáte potrebu zakúpiť si nový iPhone alebo iPad? Nevadí, dostanete aktualizáciu. Prinášame vám pár rád a trikov, ako si svoje iOS zariadenie aktualizovať čo najbezpečnejšie.

Vydržať

Keďže už aj Apple nie je tým, čím býval a predáva množstvo rôznych zariadení s operačným systémom iOS, občas sa stane, že pri hromadnej aktualizácii dôjde k nejakému hromadnému problému. Ak ste nechcene "vyvolený", môže sa stať, že vaše zariadenie po aktualizácii ostane nefunkčné. Aby ste sa vyhli zbytočným peripetiám, odporúčame s aktualizáciou pár dní počkať, či sa neobjaví nejaký plošný problém. Ak nie, vrhnite sa na to.

Hlavne zálohujte

Aj keď sa dnes všetko točí okolo cloudu a zálohovania, mnoho ľudí túto vymoženosť nevyužíva. Verte mi, zdá sa to ako zbytočný proces, ale v prípade, že sa s vaším zariadením stane čokoľvek, záloha bude povestným svetlom na konci tunela. Zálohovať môžete pomocou služby iCloud, ktorú nájdete v nastaveniach, ale aj tak najlepšou metódou je pripojiť iOS zariadenie k počítaču káblom a pomocou softvéru iTunes, ktorý vám ponúkne automatickú zálohu zariadenia uloženú vo vašom počítači, sa takto poistiť ešte pred samotnou aktualizáciou.

Nezabudnite sa pripojiť a zariadenie si nabiť

Pokiaľ vám svieti 20% batérie, nič sa aktualizovať nebude. Pre aktualizáciu potrebujete aspoň 50 % batérie, my vám ju však odporúčame nabiť na 100 %. Najmä pri starších zariadeniach sa totiž stáva, že proces aktualizácie vyšťaví batériu zo 100 % na 25 %. A dôležité je aj pripojenie sa k Wi-Fi, teda pokiaľ nechcete za stiahnuté dáta platiť.

Pustite sa do toho

Pokiaľ vám na ikonke nastavení ešte nesvieti červený príznak, vojdite do nastavení (Nastavenia - Všeobecné - Aktualizácia softvéru). Systém skontroluje dostupnosť nových aktualizácií, ponúkne vám možnosť aktualizáciu stiahnuť alebo stiahnuť a rovno nainštalovať. Po procese inštalácie si už môžete vychutnávať novinky v systéme.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio