MOBIL.sk MOBIL.sk

Skladací smartfón Galaxy Z Flip sa pred oficiálnym predstavením ukazuje v živom videu
zdroj: Ben Geskin / Twitter

Skladací smartfón Galaxy Z Flip sa pred oficiálnym predstavením ukazuje v živom videu

Rešpektovaný leaker Ben Geskin zverejnil na svojom twitterovom účte krátke video ďalšieho skladacieho smartfónu od spoločnosti Samsung.

Ben Geskin je človek, sa často dostane k rôznym smartfónom podstatne skôr, než sú uvedené na trh. Svoje spoľahlivé zdroje zrejme využil aj tentoraz, pretože včera sa na jeho twitterovom účte objavilo krátke video, ktoré zachytáva skladací smartfón Galaxy Z Flip. Ten by mala spoločnosť Samsung oficiálne odhaliť svetu už o necelé dva týždne.

Vo videu sa ukázal model Galaxy Z Flip vo fialovej farbe. V zloženom stave je veľmi kompatný, takže sa bude vo vrecku nosiť určite pohodlne. Navyše disponuje malým informačným displejom, takže ho nebude potrebné otvárať zakaždým, keď si budete chcieť skontrolovať čas alebo notifikácie. Na druhej strane, výmena veľkého externého displeja ako u Samsungu Galaxy Fold za takýto malý displej sa určite pozitívne prejaví na výdrže batérie.

Dobrou správou je aj to, že Galaxy Z Flip sa bude dať otvoriť aj jednou rukou. Po roztvorení na výšku sa odhaľuje veľký displej, ktorý svojimi proporciami pripomína posledné smartfóny značky Sony. Je úzky a dlhý, takže sa naň zmestí viac informácií a budú sa na ňom zrejme veľmi dobre pozerať filmy. Zvedaví sme najmä na otvárací mechanizmus a ako na to, ako sa spoločnosť Samsung vysporiadala s otváracím mechanizmom. Ten u Galaxy Foldu totiž rozhodne nebol dokonalý. Dostával sa do neho prach a nečistoty, ktoré boli neskôr viditeľné aj pod "sklom" displeja.

Samsung predstaví nové zariadenia na akcii Galaxy Unpacked, ktorá sa odohrá 11. februára. Vedľa skladacieho mobilu Galaxy Z Flip by spoločnosť mala uviesť do sveta aj celú rodinu modelov Galaxy S20 s podporou 5G sietí.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio