MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil prvý 5G tablet na svete! Na Slovensku sa ho ale zatiaľ nedočkáme
zdroj: news.samsung.com

Samsung predstavil prvý 5G tablet na svete! Na Slovensku sa ho ale zatiaľ nedočkáme

Zatiaľ čo prvé 5G smartfóny sa objavili už v minulom roku, na tablet s poroou novej generácie sme si museli počkať o niečo dlhšie. Včera ale svetlo sveta uzrel prvý 5G tablet a predstavila ho spoločnosť Samsung.

Galaxy Tab S6 5G je v podstate len mierne upravená verzia pôvodného tabletu Galaxy Tab S6. Ten nám Samsung priniesol ešte na začiatku augusta 2019. Pochopiteľne, tou najväčšou novinkou je podpora 5G sietí. O pripojenie sa stará modem X50 od spoločnosti Qualcomm, ktorý pracuje s procesorom Snapdragon 855.

zdroj: news.samsung.com

Z hľadiska vnútorných aj vonkajších parametrov ale inak ide v podstate o identické zariadenie. Galaxy Tab S6 5G je vybavený 10,5 palcovým QHD+ Super AMOLED displejom a predáva sa so 6GB pamäte RAM a 128GB vnútorným úložiskom. Obsahuje štyri reproduktory, na ktorých pracovala hudobná spoločnosť AKG, vďaka čomu ponúkajú nadštandardný zvuk. Súčasťou je aj dotykové pero S Pen.

Novinka bola predstavená zatiaľ len pre Južnú Kóreu, kde jej predaj začína práve dnes (30. januára). Jeho cena vychádza v prepočte na 770 eur, čo vyzerá byť celkom férová ponuka. Klasický Galaxy Tab S6 s podporou LTE siete totiž stojí v Južnej Kórei len asi o stovku menej. 

zdroj: news.samsung.com

Kedy sa tohto tabletu dočkáme na Slovensku je otázne. Spoločnosť zatiaľ nepovedala nič o dostupnosti na európskom trhu. Veríme, že v budúcnosti sa k nám dostane a nepôjde len o exkluzivitu pre domovskú Južnú Kóreu. Rátať ale musíme s tým, že cena u nás bude o niečo vyššia ako v Kórei.

Najnovšie z kategórie: Tablety

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio