MOBIL.sk MOBIL.sk

Pozrite sa na skladací Samsung Galaxy Z Flip v celej svojej kráse vďaka uniknutým obrázkom
zdroj: winfuture.de

Pozrite sa na skladací Samsung Galaxy Z Flip v celej svojej kráse vďaka uniknutým obrázkom

Samsung nám s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví svoj nový skladací mobil už budúci mesiac. A ako sa blíži dátum predstavenia, na internet uniká stále viac informácií. Najnovšie sú to obrázky tohto zariadenia v celej svojej kráse.

Podľa doterajších informácií by sa mal skladací smartfón od Samsungu volať Galaxy Z Flip. Spoločnosť sa rozhodla ísť inou cestou ako v prípade minuloročného Galaxy Fold. Namiesto ohýbania vertikálne sa bude tento mobil vyklápať horizontálne. Vďaka portálu WinFuture sa teraz môžeme pozrieť na to, ako to bude celé vyzerať.

zdroj: winfuture.de

Portál zverejnil niekoľko kvalitných obrázkov, ktoré vyzerajú ako oficiálne promo materiály. Smartfón obsahuje ohybný OLED displej s veľkosťou 6,7 palcov a pomerom strán 22:9. Na rozdiel od Galaxy Fold, ktorý používal plastový panel, bude táto novinka vybavená obrazovkou s ultra tenkým sklom. Práve displej bol v prípade prvého skladacieho mobilu od Samsungu veľkým problémom a ukázal sa ako príliš krehký.

zdroj: winfuture.de

Na vonkajšej strane nájdeme sekundárny displej, ktorý je ale podstatne menší ako v prípade konkurenčného smartfónu Motorola Razr. Má 1,06 palcov a bude slúžiť na zobrazenie času s jednoduchými notifikáciami v prípade, že bude zariadenie zatvorené. 

Čo sa vnútorných parametrov týka, Galaxy Z Flip by mal dostať prémiovú výbavu. Poháňať ho bude Snapdragon 855 z minulého roka, 8GB pamäte RAM a o súbory sa postará 256GB vnútorné úložisko. Chýba mu ale podpora novej generácie 5G sietí. Rovnako v ňom nenájdeme ani 3,5mm jack, avšak na to sme si už pri moderných smartfónov zvykli.

zdroj: winfuture.de

Či sa tieto informácie potvrdia sa zrejme dozvieme už budúci mesiac. Samsung nám pravdepodobne predstaví svoj nový Galaxy Z Flip na konferencii Unpacked, 11. februára 2020. Predávať by sa mal za 1400 dolárov, čo je výrazne nižšia cena ako v prípade pôvodného Galaxy Fold.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio