Mobil.sk Mobil.sk

Umelkyňa zverejnila na Twitteri zaujímavú ponuku. Našla dieru na trhu a zarobila stovky dolárov!
zdroj: Pixabay

Umelkyňa zverejnila na Twitteri zaujímavú ponuku. Našla dieru na trhu a zarobila stovky dolárov!

Internet je miestom, ktoré ľuďom ponúka obrovské možnosti. Kým niektorí netušia, ako tieto možnosti využiť, iný si na nich postavia vcelku úspešný biznis.

Svoje o úspechu na internete vie aj umelkyňa @hexapeal, ktorá na svojom twitteri ponúkla relatívne jednoduchú službu. Zverejnila správu, že za 10 amerických dolárov upraví fotku človeka tak, že z nej odstráni expartnera, ktorý je na peknej fotke po rozchode nežiadúci. K príspevku priradila ukážkovú fotografiu na ktorej bol expartner a tiež upravenú fotku, z ktorej bol tento expartner už odstránený.

Typický tweet, pokiaľ človek nie je influencer, dosiahne niekoľko lajkov a retweetov. Táto nenápadná ponuka však spôsobila doslova ošiaľ. Jej príspevok dosiahol až 18 tisíc zdieľaní a získal neuveriteľných 160 tisíc lajkov. Následne jej začali prichádzať žiadosti o odstránenie, ktorých sa za krátky čas nazbieralo až okolo 800. Nie všetky vraj obsahovali objednávku, ale prevažná väčšina áno.

Fotky, ktoré takto upravila, zákazníci umiestnili na svoje sociálne siete a jej zručnosti sa teda šírili ďalej. Našli sa aj humoristi, ktorí od nej chceli, aby odstránila ľudí z historických fotiek. A aj keď niektoré pokusy nedopadli stopercentne, väčšina ľudí si jej prácu pochvaľovala. V niektorých prípadoch šlo vraj o najlepšie utratených 10 dolárov v živote. Zaujímavé je, že umelkyňa pre odstránenie nepoužila profesionálny softvér. Všetky úpravy robila na svojom smartfóne.

Tento zdanlivo nenápadný biznis šiel až tak dobre, že kvôli návalu žiadostí sa rozhodla svoju taxu zvýšiť na 15 dolárov. Nech to znie akokoľvek absurdne, obyčajný tweet a bežná aplikácia pre smartfón zabezpečili umelkyni zárobok vo výške niekoľkých stoviek až tisícok dolárov. Jediné, čo bolo potrebné násť, bola diera na trhu. A používateľka @hexapeal ju jednoducho našla.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Fun rádio