MOBIL.sk MOBIL.sk

VIDEO: Žiačky vymysleli trik, ako sa rozprávať počas hodín pomocou Apple Airpods
zdroj: unsplash.com

VIDEO: Žiačky vymysleli trik, ako sa rozprávať počas hodín pomocou Apple Airpods

Kreativita žiakov, ktorí sa nudia na hodinách v škole nepozná hraníc. Dôkazom je aj nové virálne video na sociálnej sieti TikTok.

Slúchadlá Apple AirPods sú skvelé na pohodlné počúvanie hudby bez otravných káblov. Kreatívne žiačky ale najnovšie prišli aj s ďalším využitím bezdrôtových slúchadiel – na tajnú komunikáciu počas nezaujímavých hodín v škole.

Dievča menom Leilana zverejnila na svojom TikToku trik na to, ako sa tajne rozprávať so svojou kamoškou. Stačí, ak si navzájom vymenia jedno zo slúchadiel AirPods a nechajú ho pripojené k svojmu iPhonu. Následne im stačí použiť aplikáciu, ktorá dokáže do slúchadla prečítať text ako napríklad Google Translate a môžu spolu pod lavicou tajne komunikovať.

zdroj: @_leilanaa | TikTok

Slúchadlo jednoducho zakryjú dlhými vlasmi a pokiaľ nie je učiteľka dosť pozorná, môžu sa takto rozprávať aj počas hodiny (alebo si dokonca radiť počas písomky). Ako napísala sama Leilana, používať sa to dá napríklad aj medzi žiakmi v rozdielnej triede. 

Video kreatívnych žiačok sa stalo veľmi rýchlo virálnym. Aktuálne má na TikToku viac ako 2,6 milióna pozretí. Pravdepodobne sa nimi už inšpirovali aj ďalší žiaci, ktorí majú slúchadlá AirPods. Pre učiteľov teda máme jasný odkaz – ak chcete mať v triede poriadok, skontrolujte, či nemajú vaši žiaci náhodou v uchu bezdrôtové slúchadlo.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio