Mobil.sk Mobil.sk

V Číne sa po prepuknutí koronavírusu stala populárna hra, v ktorej vyrobíte smrtiaci vírus!
zdroj: play.google.com, pikrepo.com

V Číne sa po prepuknutí koronavírusu stala populárna hra, v ktorej vyrobíte smrtiaci vírus!

Aj napriek tomu, že hra Plague Inc. už má svoj vek, v posledných 30 dňoch ju začal hrať až rekordný počet ľudí. V Číne dokonca kraľuje rebríčkom najobľúbenejších platených hier. Dôvod, prečo sa jej tak darí, je pomerne morbídny.

Zrejme ste v médiách zachytili informáciu o smrteľnom koronavíruse, ktorý sa objavil v Číne. V čase písania tohto článku zabil už viac ako 50 ľudí, pričom ďalších 1600 je nakazených. Situácia je vážna, o čom svedčí viacero miest, ktoré sú v karanténe a tiež fakt, že Čína začala stavať špeciálnu nemocnicu pre pacientov nového vírusu. 

zdroj: store.steampowered.com

A práve v tejto dobe, keď sa vírus stále rozširuje a médiá sú zaplnené článkami o ňom, začala na popularite naberať hra Plague Inc. Ide o hru, v ktorej máte za úlohu vytvoriť smrtiaci vírus, ktorý postupne vyhubí celé ľudstvo. Nech to znie akokoľvek morbídne, práve kvôli koronavírusu začalo tento simulátor šírenia vírusu hrať podstatne viac hráčov.

Podľa štatistík Steamu zaznamenala počítačové verzia Plague Inc. za posledných 30 dní 96% nárast hráčov. Aktuálne ho hrá najviac hráčov od roku 2016, kedy bol na Steame zverejnený. Úspech ale zaznamenala aj mobilná verzia. Hra je podľa Appannie.com jednotkou v rebríčku najsťahovanejších iOS platených hier v Číne. 

zdroj: appannie.com

Štúdio Ndemic Creations, ktoré Plague Inc. vytvorilo v roku 2012, napísalo, že ju mnoho ľudí kontaktovalo ohľadom koronavírusu. Odporučili im hľadať informácie na stránke Svetovej zdravotníckej organizácie. Zároveň upozorňujú, že hra Plague Inc. nie je založená na žiadnom vedeckom modeli a hráči by ju nemali v žiadnom prípade brať seriózne.

Plague Inc. je dostupná bezplatne pre smartfóny Android a za 0,99€ pre iPhony

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Fun rádio