Mobil.sk Mobil.sk

Spomínate si ešte na aplikáciu Vine? Jej tvorca vytvoril novú sociálnu sieť Byte
zdroj: Vine, Byte

Spomínate si ešte na aplikáciu Vine? Jej tvorca vytvoril novú sociálnu sieť Byte

Dom Hofmann, ktorý pred rokmi stál pri zrode populárnej aplikácie s šesťsekundovými videami Vine, teraz priniesol jej dlho očakávaného nástupcu. Nazýva sa Byte a pôjde o konkurenta sociálnej siete TikTok.

Možno si ešte pamätáte na éru krátkych šesťsekundových videí v slučke, ktoré boli známe aj pod názvom Vine. Nazývali sa tak preto, že sa vytvárali v rovnomennej aplikácií. Vine bol svojho času veľmi populárny a ešte pred piatimi rokmi mal 200 miliónov aktívnych užívateľov. Aj napriek tomu sa ho ale jeho majiteľ, Twitter, rozhodol v roku 2016 zrušiť kvôli problémami s monetizáciou.

Spoluzakladateľ aplikácie, Dom Hofmann, sa s tým však nechcel zmieriť a rozhodol sa, že prinesie duchovného nástupcu Vine. Nová aplikácia Byte, na ktorej pracoval niekoľko rokov je teraz konečne dostupná v plnej verzií pre smartfóny. Stiahnuť si ju môžete z Google Play pre Androidy aj App Store pre iOS zariadenia. 

zdroj: byte.co

Byte stavia na úspechu svojho predchodcu a stáva sa novým domovom pre šesťsekundové, opakujúce sa videá. Vytvárať ich môžete priamo v aplikácií a zdieľať so svojimi priateľmi. Zároveň tam nájdete aj originálne videá z celej komunity. Ako píšu samotní autori, „byte oslavuje život, komunitu a čistú kreativitu.“

Hofmann chce lákať tvorcov originálnych videí aj finančne. Podobne, ako YouTube, plánuje v budúcnosti spustiť mechanizmus odmeňovania za obsah. Najskôr si ale Byte musí získať užívateľov a neskôr aj inzerentov, ktorí budú ochotní za reklamu v appke platiť.

zdroj: play.google.com

Bude zaujímavé sledovať, ako si tento z minulosti overený formát poradí v dnešnom svete. Najväčším konkurentom preň bude čínska sociálna sieť TikTok, ktorá je už teraz omnoho populárnejšia ako bol kedy Vine. Byte rozhodne zaujme bývalých fanúšikov Vine, ktorým sa za ním stále cnie. Na to, aby prerazil ale bude potrebovať aj nových užívateľov. A je otázka, či mu tvorcovia z TikToku, či Instagramu, dajú šancu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Fun rádio