Mobil.sk Mobil.sk

Huawei Mate 30 Pro konečne prichádza na Slovensko! Obchod Google Play v ňom ale nenájdete
zdroj: Huawei

Huawei Mate 30 Pro konečne prichádza na Slovensko! Obchod Google Play v ňom ale nenájdete

Jeden z najlepších smartfónov súčasnosti, Huawei Mate 30 Pro, sa bude od budúceho mesiaca konečne predávať aj na Slovensku. Ponúka špičkové technológie, moderný dizajn a primeranú cenu. Čo ho však bude tiahnuť dole je absencia služieb od Google.

Mate 30 Pro je ambiciózny smartfón od spoločnosti Huawei, ktorá nám ho predstavila ešte v septembri 2019. My na Slovensku sme si na jeho predaj museli počkať dlhé štyri mesiace. Nakoniec sa k nám ale predsa len dostane a to už od budúceho mesiaca. Čínska spoločnosť totiž oznámila, že 10. februára začne jeho predaj, pričom predobjednať si ho môžete od 1. februára.

zdroj: Huawei

Huawei Mate 30 Pro je bezosporu jeden z najlepších smartfónov súčasnosti. Zaujme už na prvý pohľad svojim dizajnom, ktorým sa výrazne odlišuje od konkurencie. Ponúka 6,53 palcový displej so zakrivením na okrajoch a selfie kamerou umiestnenou vo výreze. Na zadnej strane nájdeme až štyri fotoaparáty, pričom hlavný objektív má 40 megapixelov. Za zmienku stojí aj možnosť natáčať spomalené video so 7580 snímkami za sekundu, čo je až šialené číslo. Ak sa chcete o tomto mobile dozvedieť viac, prečítajte si náš samostatný článok z oficiálneho predstavenia.

zdroj: Huawei

Bohužiaľ, je tu jedna vec, ktorá ťahá tento inak skvelý smartfón nadol – absencia služieb od Google. Kvôli sankciám uvalených americkou vládou na Huawei ich spoločnosť nemohla použiť. To znamená, že v mobile nenájdete známe aplikácie ako YouTube, Gmail, Google Maps a dokonca ani obchod s aplikáciami Google Play. Namiesto neho ponúka spoločnosť vlastné riešenie Huawei Mobile Services a obchod AppGallery na inštalovanie aplikácií. Ten však neobsahuje ani zďaleka tak veľa appiek ako oficiálny obchod od Googlu.

Dostupný bude iba v jednej striebornej verzii s 8GB pamäťou RAM a 128GB vnútorným úložiskom. Aj keď Huawei vyrobil aj 5G model, verzia predávaná na Slovensku podporuje len 4G siete. Jeho cena je 999 eur. 

zdroj: Huawei

Pokiaľ si smartfón kúpite medzi 10. februárom a 31. marcom, dostanete zadarmo aj bezdrôtové slúchadlá Freebuds 3, bezdrôtovú nabíjačku CP60 Wireless Charger a ochranný kryt. Zároveň môžete získať aj inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2 46mm – stačí, ak sa po 14 dňoch zúčastníte telefonického výskumu. Tieto darčeky majú spolu hodnotu približne 500 eur, takže ide o naozaj výhodnú ponuku.

zdroj: TS Huawei

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio