MOBIL.sk MOBIL.sk

Takto budú vyzerať Samsungy Galaxy S20, S20 Plus a S20 Ultra!
zdroj: 91Mobiles

Takto budú vyzerať Samsungy Galaxy S20, S20 Plus a S20 Ultra!

Predstavenie vlajkových lodí od spoločnosti Samsung sa už nezadržateľne blíži. Len niekoľko týždňov pred ich oficiálnym predstavením sa na internet dostávajú pravdepodobne oficiálne vizualizácie.

Všetci fanúšikovia značky Samsung sa už nevedia dočkať noviniek, ktoré si pre nás Samsung prichystal tento rok. Používateľov zaujímajú funkcie, no aj vzhľad chystaných zariadení. A práve dizajn nových smartfónov radu Galaxy S20 je vecou, na ktorú sa môžeme podrobne pozrieť už dnes.

Vďaka webu 91Mobiles a leakerovi menom Ishan Agarwal si môžeme prezrieť chystané zariadenia už necelý mesiac pred ich oficiálnym predstavením. Podľa podoby obrázkov môžeme takmer s istotou povedať, že ide o oficiálne vizualizácie, takže vzhľad by sa už prakticky nemal meniť. Jedná sa o modely Galaxy S20, Galaxy S20 Plus a Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý bude vrcholom ponuky.

samsung galaxy s20
Samsung Galaxy S20 / zdroj: WinFuture - @rquandt

Zo skúsenosti vieme, že hoci stále nejde o oficiálne informácie, menované zdroje sa nezvyknú mýliť a takto krátko pred predstavením väčšinou prinášajú informácie, ktoré sa následne veľmi detailne kryjú s realitou.

Samsung Galaxy S20 a Galaxy S20 Plus

Najskromnejší zo série bude vybavený trojitým fotoaparátom s rozlíšením 12 megapixelov (klasický objektív), 12 megapixelov (širokouhlý objektív) a 64 megapixelov (teleobjektív). Objektívy dopĺňa prisvetľovacia LED dióda. Obrázky tiež naznačujú, že spoločnosť Samsung upustila od minuloročného hardvérového tlačidla, ktoré vyvolávalo hlasového asistenta Bixby.

Samsung Galaxy S20 bude mať aj 5G variant, ktorý bude mať jemne upravené špecifikácie, no tým najväčším rozdielom medzi oboma zariadeniami by mala byť ich cena. Kým 4G verzia sa bude predávať za cenu 899 €, za 5G verziu si spoločnosť Samsung zapýta o rovných 100 € viac.

samsung galaxy s20 plus
Samsung Galaxy S20 a S20 Plus / 91Mobiles

Samsung Galaxy S20 Plus a Galaxy S20 Plus 5G

Aj stredný model sa bude predávať v dvoch variantoch podľa možného pripojenia. K trom objektívom pribudne ToF hĺbkový senzor, ktorý sa bude starať o lepšie určovanie vzdialenosti objektov na scéne. Tento špeciálny objektív tak pomôže pri zaostrovaní a tiež vylepší umiestňovanie virtuálnych objektov v aplikáciách pre rozšírenú realitu.

Cenovo by sa mal pohybovať o niečo vyššie. 4G variant modelu S20 Plus údajne príde na trh s cenovkou 999 € a 5G model bude záujemcov stáť opäť o rovnych 100 € viac.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Na samotnom vrchole ponuky bude spočívať ten najvybavenejší model, ktorý je tak prémiový, že Samsung ani neprinesie jeho 4G variant. Nesmie mu totiž chýbať vôbec nič. Samsung Galaxy S20 Ultra 5G dostane údajne do vienka ešte jeden objektív fotoaparátu naviac.

samsung galaxy S20 ultra 5G
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G / 91Mobiles

Klasický senzor bude mať až 108 megapixelov, teleobjektív bude fotiť v rozlíšení 48 megapixelov a široký objektív zachytí 12 megapixelové fotografie. Prítomný má byť aj Tof senzor, hoci ho na vizualizáciách nie je vidieť. Čerešničkou na torte je periskopický objektív s až 100-násobným priblížením, ktoré dostane názov Space Zoom. Názov dáva tušiť, že so Samsungom Galaxy S20 Ultra 5G možno nebude problém fotiť ani vesmírne objekty.

Samozrejme, Samsung si za prémiový model bude účtovať aj prémiovú cenu. Tá sa má pohybovať na úrovni 1349 €. Tento model by mal byť vybavený aj 12 GB RAM, čo je naozaj skvelá hodnota.

samsung galaxy s20 plus
Samsung Galaxy S20 a S20 Plus / 91Mobiles

Samsung v týchto zariadeniach použije zrejme procesory Qualcomm Snapdragon 865. Čo sa týka farebných prevedení, vidíme že drahšie zariadenia budú dostupné v konzervatívnej čiernej a šedej farbe. To však nemusí nutne znamenať, že iných farieb sa nedočkáme. Základný model Galaxy S20 dostane aj jemnú belasú.

Novinky budú predstavené 11. februára na konferencii Samsung Unpacked

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio