MOBIL.sk MOBIL.sk

Konverzácie v appke Facebook Messenger budeme v budúcnosti zrejme uzamykať tvárou
zdroj: mohamed_hassan / pxhere.com

Konverzácie v appke Facebook Messenger budeme v budúcnosti zrejme uzamykať tvárou

V online prostredí nie je bezpečnosti nikdy dosť. Myslí si to zrejme aj Facebook, ktorý chystá v tejto oblasti novinku.

Facebook je spoločnosť vlastniaca množstvo informácií o svojich používateľoch, ktorých bezpečnosť by mala byť na prvom mieste. V posledných rokoch sa, bohužiaľ, ukázalo, že zabezpečenie používateľských dát nejde Facebooku tak dobre, ako by sme očakávali. Prevalilo sa hneď niekoľko škandálov so zneužitím dát a Facebook musel začať konať. Spoločnosť sa ale vo verejných vyhláseniach zaviazala, že nad zabezpečením používateľských dát opäť prevezme kontrolu.

facebook-facebook-messenger-messenger-1613468.jpg
pexels.com

Jedným z týchto krokov má byť aj funkcia, ktorú objavila vývojárka Jane Manchun Wong. Mimochodom, Jane stojí za odhalením nejednej chystanej funkcie rôznych komunikačných platforiem a tentoraz novinku našla práve v testovacej verzii aplikácie Facebook Messenger. Nová funkcia má zaručiť, že konverzácie používateľov ostanú v bezpečí pred tretími osobami, ktoré by sa chceli dostať ku správam niekoho iného.

Celý princíp spočíva v tom, že Messenger umožní používateľom uzamknúť konverzácie po tom, čo opustíte prostredie aplikácie. Môžete si nastaviť buď okamžité uzamknutie správ alebo uzamknutie po zvolenom čase (1 minúta, 15 minút, 1 hodina). Po uplynutí tejto doby sa konverzácie zamknú a na ich opätovné odomknutie bude potrebné overenie vašou tvárou.

Takže pokiaľ svoj mobil položíte na stôl v spoločnosti iných osôb a odbehnete si, vaše správy v aplikácii Messenger by mali byť chránené pred prípadným vniknutím zvedavcov, ktorí by za vašej neprítomnosti chceli vedieť, o čom a s kým si píšete. Popis funkcie hovorí, že stále bude možné vidieť notifikácie na zamknutej obrazovke či odpovedať na ne. Táto možnosť sa totiž dá zablokovať v nastaveniach samotného operačného systému.

Napriek tomu, že na zverejnenom obrázku vidíme názov Face ID, ktorý pre odomykanie tvárou používajú zariadenia značky Apple, jedná sa o obrázok zo smartfónu s Androidom. Ide teda o novinku, ktorú by mali dostať všetci používatelia. Veľmi dôležitú informáciu podáva sprievodný text na obrázku. Ten hovorí, že Face ID záznamy nebudú ukladané a držané na serveroch spoločnosti Facebook, čo rozhodne vítame.

Zaujímalo by nás, či Facebook vyvíja vlastnú verziu tejto bezpečnostnej funkcie alebo využije natívne rozpoznávanie tváre v systémoch Android či iOS. To sa zrejme dozvieme až po oficiálnom predstavení tejto chystanej novinky.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio