Mobil.sk Mobil.sk

OnePlus 8 Pro by konečne mohol dostať funkciu, kvôli ktorej zaostával za konkurenciou
zdroj: @Onleaks, @91mobiles

OnePlus 8 Pro by konečne mohol dostať funkciu, kvôli ktorej zaostával za konkurenciou

Čínska spoločnosť OnePlus vyrába skvelé prémiové smartfóny za výhodnú cenu. Výkonom, obrazovkou a kvalitou fotoaparátu sa môže porovnávať aj s konkurenciou, ktorá je drahšia o niekoľko stoviek eur. Jedna funkcia ale v mobiloch od OnePlus dlhodobo chýba...

Je to bezdrôtové nabíjanie. Žiadny zo smartfónov spoločnosti OnePlus, ktoré nám v minulosti predstavili, sa nedal nabíjať inak ako s klasickým káblom. To by sa však mohlo zmeniť už tento rok s predstavením novej série OnePlus 8. Najdrahší z nich, OnePlus 8 Pro by totiž mal po prvýkrát priniesť podporu bezdrôtového nabíjania. Informoval o tom Max J. na svojom Twitteri.

OnePlus sa doteraz takémuto nabíjaniu vyhýbal. Hlavný dôvod bol ten, že podľa jeho predstaviteľov nebola technológia dostatočne vyspelá. Na jednej strane bolo nabíjanie podstatne pomalšie ako cez kábel – čo je v rozpore s hlavnou myšlienkou OnePlus, priniesť rýchly mobil. Na druhej strane, bezdrôtové nabíjanie by zvýšilo hrúbku zariadenie a tomu sa chcela spoločnosť vyhnúť.

zdroj: @Onleaks, @91Mobiles

Zdá sa ale, že momentálne sú už vo OnePlus s technológiou spokojní a chcú ju priniesť do svojho pripravovaného zariadenia. OnePlus 8 Pro by mal okrem nej prísť aj s novým 6,65 palcovým AMOLED displejom, ktorý bude podporovať vyššiu zobrazovaciu frekvenciu – 120Hz. Vylepšení by sa mala dočkať aj zadná kamera, ktorá bude okrem hlavného senzoru obsahovať nový ultraširoký fotoaparát, snímač s trojnásobným optickým priblížením a senzor Time-of-Flight na zachytávanie hĺbky.

Nič z vyššie uvedených informácií ale zatiaľ nemám oficiálne potvrdené. Budeme si teda musieť počkať na oficiálne predstavenie. OnePlus 8 Pro by mal byť predstavený spolu s OnePlus 8 a OnePlus 8 Lite, niekedy v apríli tohto roku.

zdroj: 91mobiles | youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Fun rádio