MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple tento rok predstaví až 5 modelov iPhonov. Prvý z nich príde už o niekoľko týždňov!
zdroj: MOBIL.sk

Apple tento rok predstaví až 5 modelov iPhonov. Prvý z nich príde už o niekoľko týždňov!

Za posledných niekoľko mesiacov sme o chystaných iPhonoch počuli veľa. Najprv mali byť predstavené štandardné tri iPhony, neskôr až štyri a teraz sa zdá, že Apple nám v roku 2020 naservíruje až päť modelov.

Kým japonský web Macotakara hovorí, že iPhony radu 12 budú mať rovnaký dizajn ako tie súčasné a rozdiel bude iba v technológii fotoaparátu, ktorý bude prepracovanejší, ďalší populárny leaker s menom Ming-Chi Kuo hlása zmenu dizajnu a jeho návrat k hranatejším tvarom niekdajšieho iPhonu 4.

Macotakara tiež tvrdí že 5,4-palcový iPhone 12 bude svojou veľkosťou spadať niekde medzi iPhone SE a iPhone 8 a jeho 6,1-palcová verzia bude veľkosťou spadať niekde medzi iPhone 11 a iPhone 11 Pro Max. Nový 6,7-palcový iPhone 12 (Pro Max) vraj bude ešte o malý kúsok väčší než je súčasný model 11 Pro Max.

iphone 4
Apple

Lenže to nie je všetko. Pozornosť odbornej verejnosti sa momentálne upriamuje na najlacnejší iPhone pre tento rok. Má ním byť iPhone 9 a dizajnovo bude vychádzať z iPhonu 8. Podľa agentúry Bloomberg sa jeho prdukcia začne už v priebehu februára a Apple ho vraj hodla predstaviť začiatkom marca. Najmä očakávaná cena 399 Eur má byť veľkým lákadlom.

Dva ďalšie iPhony by sme mohli dostať už v júni na konferencii Apple WWDC, niektoré zdroje však uvádzajú, že všetky zvyšné iPhony budú predstavené až na septembrovom evente. Tiež sa vám z tohto počtu modelov akosi zatočila hlava a zrazu sa v tých modeloch akosi neviete vyznať? V odstavci nižšie vám prinášame stručný prehľad.

iPhone 9 - bude vychádzať z iPhonu 8. 4,7-palcový IPS LCD displej, 3 GB RAM, 64/128 GB úložiska, čítačka odtlačkov prstov Touch ID, bude na pomery iPhony, predstavenie v marci

5,4-palcový OLED iPhone - OLED displej, Face ID, veľkosť medzi iPhonom SE a iPhonom 8, duálny fotoaparát, predstavenie na jeseň (september)

6,1-palcový OLED iPhone - OLED displej, Face ID, veľkosť medzi iPhonom 11 Pro a 11 Pro Max, duálny fotoaparát, predstavenie na jeseň (september)

6,1-palcový OLED iPhone (Pro) - OLED displej, Face ID, veľkosť medzi iPhonom 11 Pro a 11 Pro Max, fotoaparát s tromi objektívmi a ToF 3D technológia, predstavenie na jeseň (september)

6,7-palcový OLED iPhone (Pro Max)- OLED displej, Face ID, o niečo väčší ako súčasný iPhone 11 Pro Max, fotoaparát s tromi objektívmi a ToF 3D technológia, predstavenie na jeseň (september)

Na adresu iPhonov sme počuli už množstvo vyjadrení. Informácie stále pribúdajú, no netreba zabúdať na to, že ide stále o neoverené informácie. Apple sa totiž môže v poslednej chvíli rozhodnúť, že nejaký produkt neuvedie na trh alebo úplne zmení jeho parametre. Situáciu budeme sledovať aj naďalej.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio