MOBIL.sk MOBIL.sk

Google vymyslel šialený spôsob, ako nás zbaviť závislosti na smartfónoch!
zdroj: Special Projects | youtube.com

Google vymyslel šialený spôsob, ako nás zbaviť závislosti na smartfónoch!

Stačí vám na to smartfón Pixel 3a s nainštalovanou aplikáciou Envelope a na tlačiarni vytlačená obálka.

Závislosť na smartfóne už nie je len taká fráza, ktorou strašia mamy svoje deti hrajúce sa na mobiloch. Podľa vedcov ju už pokojne môžeme považovať za psychickú poruchu. Pred obrazovkami našich smartfónov totiž trávime stále viac času a dokonca sa spája s mnohými psychickými problémami ako napríklad depresie, stres či horšie vzdelanie.

Väčší aj menší vývojári sa preto snažia hľadať spôsoby, ako prispieť do boja proti závislosti na smartfónoch. Najnovšie sa k nim pridáva aj spoločnosť Google, ktorá prišla s pomerne šialeným experimentálnym riešením s názvom Envelope.

Envelope je aplikácia dostupná na Google Play – zatiaľ ale len pre smartfóny Pixel 3a. Stiahnete si ju do svojho mobilu a na tlačiarni si vytlačíte PDF dokument, z ktorého môžete poskladať obálku. Do tejto obálky vložíte smartfón a premeníte ho tak na jednoduché, „hlúpe“ zariadenie, ktoré vám umožní oddýchnuť si od digitálneho sveta.

Na obálke sú vytlačené tlačidlá s číslami a displej reaguje na váš dotyk aj cez papier. V prípade potreby tak môžete mobilom komukoľvek zavolať, prípadne prijať hovor. Taktiež si pomocou nich môžete pozrieť aktuálny čas. To je ale asi tak všetko, čo s mobilom v obálke zvládnete spraviť. Pre lepšiu predstavu si môžete pozrieť oficiálne video:

zdroj: Special Projects | youtube.com

Envelope je súčasťou trojice experimentálnych aplikácií, ktoré Google vytvoril na boj proti digitálnej závislosti. Ďalšie dve sú už o niečo menej šialené a sú dostupné pre všetky smartfóny s Android 8.0 a novším – nie len pre Pixel 3a. Ide o aplikácie Screen Stopwatch a Activity Bubbles, ktoré nahradia tapetu na pozadí vášho mobilu. Následne vám budú buď prostredníctvom časovača, alebo bubliniek pripomínať, koľko času ste so svojim mobilom strávili.

zdroj: play.google.com

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio