Mobil.sk Mobil.sk

Influencerky prehovorili o temnej stránke Instagramu: Neznámi muži im za sex ponúkajú tisícky eur
zdroj: needpix.com

Influencerky prehovorili o temnej stránke Instagramu: Neznámi muži im za sex ponúkajú tisícky eur

Pri pohľade na profily známych influenceriek vidíme krásne fotografie z ktorých vyžaruje dobrá energia. Čo ale nevidíme, je druhá strana mince Instagramu, v podobe sexuálnych predátorov, ktorí sa snažia tieto ženy získať.

BBC sa rozhodla na tento problém pozrieť bližšie a vyspovedala niekoľko známych Angličaniek, ktoré sú známe aj vďaka svojim sociálnym sieťam. Zistili, že influencerkam bývajú ponúkané tisícky eur za sexuálne služby a Instagram slúži ako taký obrovský „katalóg“ pre mužov.

"High-end prostitúcia"

Tyne-Lexy Clarson, ktorá sa preslávila v reality show Love Island a na Instagrame má takmer pol milióna fanúšikov to označila ako „high-end prostitúciu.“ Po tom, čo sa stala slávnou, jej istá agentúra poslala ponuku na päť nocí v Dubaji, za ktorú mohla dostať 50 tisíc libier. Súčasťou zmluvy, ktorú mala podpísať, bola dohoda o mlčanlivosti a že to, čo bude musieť na mieste robiť, je dôverné. 

Ďalšia účastníčka reality show Love Island, Rosie Williams, mala dostať dokonca dvakrát toľko. Stačilo, ak bude spoločníčkou muža v Dubaji. V správach jej ale napísal, že pre ňu má pripravenú „dôležitú transakciu.“ To je podľa Rosie bežná fráza na zamaskovanie ponuky na sex. Ďalšia influencerka, ktorá chcela zostať v anonymite, povedala, že jej ponúkli 10 tisíc libier za dovolenku s neznámym mužom, plus sex.


Ponuky, ktorým sa ťažko odoláva

Ani jedna z týchto žien ponuku neprijala. Tyne-Lexy ale hovorí, že pre mnohé ženy to môže byť obrovské lákadlo a množstvo peňazí, ktoré môže zmeniť celý život: „Je desivé len pomyslieť na to, že ak poslali takéto správy mne, pravdepodobne to poslali tisíckam pekných dievčat na Instagrame.“

Rosie Williams hovorí, že takúto „temnú stránku“ Instagramu nečakala: „Upozornia vás pred trollmi, upozornia vás, že (slávou) sa váš život dramaticky zmení, ale nikde vás nevarujú, že si vás môžu kúpiť muži.“ 

Portál BBC píše, že ponuky pre ženy z Instagramu bývajú rôzne. Od správ, ktoré píšu priamo muži, ktorí ponúkajú peniaze za sex až po agentov, ktorí píšu v mene bohatého klienta. 

zdroj: unsplash.com

Takéto správy ale nechodia len ženám

Aj keď píšeme o ženách, v skutočnosti chodia takéto ponuky aj mužom. Agent celebrít, Rob Cooper, povedal, že jednému známemu mužovi chodili pravidelne ponuky na to, aby nafotil akty výmenou za finančnú odmenu. „Povedal by som, že najznámejším influencerom a hviezdam chodia takéto správy každý deň,“ myslí si Rob Cooper.

zdroj: bbc.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Fun rádio