Mobil.sk Mobil.sk

Facebook sa ospravedlňuje. Meno čínskeho prezidenta prekladal ako vulgarizmus!
zdroj: zdroj: Wikimedia

Facebook sa ospravedlňuje. Meno čínskeho prezidenta prekladal ako vulgarizmus!

Aj majster tesár sa občas utne. Svoje o tom vedia ľudia z Facebooku, ktorým sa podaril poriadny trapas.

Facebook sa ospravedlňoval čínskemu prezidentovi Xi Jinpingovi za to, že jeho meno prekladal ako "pán análny otvor" počas jeho minulotýždňovej návštevy v Mjanmarskej zväzovej republike. Facebook sa vyjadril, že išlo o technickú chybu, ktorá zapríčinila chybný preklad jeho mena na Facebooku z Barmštiny do Angličtiny.

Technechnická chyba spôsobila veľmi nepríjemnú situáciu pre všetky zúčastnené strany. Prezident Jingping sa v rámci svojej návštevy Mjanmarska stretol so štátnou radkyňou Aung San Suu Kyi, aby spoločne podpísali rôzne dohody o budovaní infraštruktúry. Štátna radkyňa túto informáciu zverejnila na svojom oficiálnom facebookovom profile a sociálna sieť jej status automaticky preložila.

Social-Media-Facebook-Hand-3198088.jpg
maxpixel.net

"Toto sa nemalo stať a robíme kroky, aby sa situácia už viac neopakovala," uvádza Facebook vo svojom vyhlásení pre agentúru Reuters. "Úprimne sa ospravedlňujeme za tento ujmu, ktorú tento incident spôsobil." Sociálna sieť následne uviedla, že chyba nastala kvôli tomu, že Facebook nemá v barmskej databáze uložené meno čínskeho prezidenta. Databáza tak rovnakým spôsobom prekladala akékoľvek slová začínajúce sa na Xi a Shi.

Hoci je Facebook v Číne zakázaný, nie je zakázaný v Hong Konkgu a čínski predstavitelia ho používajú na šírenie svojich názorov na medzinárodnej úrovni, čo sociálnej sieti prinieslo v roku 2018 zhruba 5 miliárd amerických dolárov. Spoločnosť by si teda v budúcnosti mohla dať viac záležať na kvalite tamojšej verzie Facebooku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Fun rádio