MOBIL.sk MOBIL.sk

Chlapík vyrobil funkčnú gitaru zo 106 iPhonov. Môžete si ju kúpiť za takúto sumu! (VIDEO)
zdroj: ArtMayer / YouTube

Chlapík vyrobil funkčnú gitaru zo 106 iPhonov. Môžete si ju kúpiť za takúto sumu! (VIDEO)

Ruský youtuber ArtMayer sa podujal urobiť naozaj šialenú vec. Vzal 106 iPhonov a iPodov Touch a urobil z nich funkčnú gitaru. Celý svoj pokus natočil na video.

Originálna gitara, ktorá je toho času jediná svojho druhu na svete, sa predáva v moskovskom obchode s hudobnými nástrojmi s názvom Copper Guitars a jej cena je v prepočte 6000 amerických dolárov. Jej podoba vznikala podľa predlohy gitary Fender Telecaster z roku 1999.

gitara z iphonov
zdroj: Copper Guitars

Výrobca najprv zbavil iPhony a iPody batérií a zbytočných súčastí a až následne ich lepil do seba. Kraje potom orezal do požadovaného tvaru a nechal ich otvorené. Hliník či plast, z ktorých Apple svoje zariadenia väčšinou vyrába patria k tým ľahším. To sa odrazilo aj na váhe tohto špeciálneho kúsku. Gitara váži iba 3,6 kg.

Obchod dal gitare cenovku najprv extrémnych 1 milión dolárov, no neskôr sa rozhodol, že jej cenu dramaticky zníži. Za 6000 dolárov tak môžu mať fanúšikovia značky APple milujúci hudbu originálny kúsok, ku ktorému dostanú aj pevné puzdro. Musia si však priplatiť za dopravu. 

Na fakt, že gitara je vyrobená za veľmi neštandardných podmienok, je jej zvuk veľmi dobrý. Celý proces jej výroby a tiež hru na nej si môžete pozrieť vo videu nižšie.

zdroj: ArtMayer / YouTube

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio