MOBIL.sk MOBIL.sk

Materská spoločnosť Yahoo predstavila nový vyhľadávač, ktorý vás nesleduje ako Google
zdroj: verizon.com

Materská spoločnosť Yahoo predstavila nový vyhľadávač, ktorý vás nesleduje ako Google

Vyhľadávač sa sústredí na maximálne uchovanie súkromia svojich užívateľov.

Firma Verzion Communication, pod ktorú patrí aj známa internetová spoločnosť Yahoo, spúšťa nový internetový vyhľadávač. Nazýva sa OneSearch a je poháňaný populárnym vyhľadávačom Bing od Microsoftu. Orientuje sa najmä na súkromie svojich užívateľov, čo znamená, že na rozdiel od Google, nebude zdieľať to, čo vyhľadávate s inzerentmi, ani na základe toho nebude prispôsobovať výsledky.

„Vyhľadávajte na internete s väčšou dôverou a buďte si istý, že vaše osobné informácie a vyhľadávané dáta nebudú sledované, ukladané ani zdieľané s inzerentmi,“ píše Michael Albers, vedúci pre spotrebiteľské produkty v spoločnosti Verzion. 

zdroj: onesearch.com

Nový vyhľadávač síce bude zobrazovať reklamy, ale nebude ich prispôsobovať na mieru užívateľom. Vyberať ich bude len na základe konkrétnych kľúčových slov. Navyše, hľadané výrazy budú šifrované, aby sa zabezpečila ešte lepšia ochrana súkromia.

Google o nás prostredníctvom svojho vyhľadávača zbiera enormné množstvo údajov, ktoré následne poskytuje inzerentom. Vďaka tomu, čo ste v minulosti vyhľadávali, si o vás vie spraviť pomerne presný obraz a prispôsobovať tak reklamy na mieru. Aj to je dôvod, prečo narastá počet vyhľadávačov, ktoré prisľubujú zachovanie súkromia. Tie najznámejšie sú DuckDuckGo či Brave a najnovšie sa k nim pridá aj OneSearch. 

Ťažko ale povedať, či sa mu podarí preraziť na tak náročnom trhu, ktorý aktuálne neohrozene ovláda Google. Ak si chcete nový vyhľadávač vyskúšať, nájdete ho na adrese onesearch.com, ale aj v podobe Android aplikácie.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio