MOBIL.sk MOBIL.sk

Google má nový dizajn vyhľadávania a ľuďom sa nepáči! Takto vrátite späť ten starý
zdroj: MOBIL.sk

Google má nový dizajn vyhľadávania a ľuďom sa nepáči! Takto vrátite späť ten starý

Ak ste v posledných dňoch vyhľadávali na Google cez počítač, zrejme ste si všimli, že niečo nie je v poriadku. Najväčší internetový vyhľadávač totiž zmenil výzor zobrazovaných výsledkov.

Stránka s výsledkami vyhľadávania teraz zobrazuje okrem názvu stránky aj jej ikonu, ktorú môžete normálne vidieť na karte prehliadača. Vďaka tomu máte lepšiu predstavu o jednotlivých stránkach, pokiaľ poznáte ich ikony. Zmenilo sa aj usporiadanie prvkov - URL adresa webu je hneď nad nadpisom, akoby jej Google prikladal väčší dôraz. Platené výsledky sú po novom zobrazené hrubým nápisom „Reklama.“

Pokiaľ vám tento dizajn príde povedomý, zrejme ho poznáte z vašich mobilných zariadení. Tam totiž takéto usporiadanie a zobrazovanie ikoniek funguje už nejaký čas. Google pri jeho zavedení povedal, že pomôže užívateľom lepšie sa orientovať medzi výsledkami vyhľadávania. Zdá sa, že sa im to osvedčilo, a preto sme sa ho dočkali aj na klasických počítačoch.

Starý (hore) a nový (dole) dizajn vyhľadávanie Google | zdroj: Google

Starý (hore) a nový (dole) dizajn vyhľadávanie Google | zdroj: Google

Mnohým užívateľom sa však nový dizajn nepáči. Pod príspevkom na Twitteri, v ktorom Google oznamuje túto zmenu, sa objavilo veľa negatívnych komentárov. Ľuďom príde nové usporiadanie chaotickejšie, ikony vraj príliš priťahujú pozornosť a odvádzajú ju od výsledkov vyhľadávania. Viacero z nich sa začalo okamžite pýtať, ako môžu vrátiť späť starý dizajn.

Ako nastaviť pôvodné zobrazovanie výsledkov?

Existuje spôsob, ako sa vrátiť k pôvodnému dizajnu Googlu. Musíte ale využívať prehliadač Google Chrome a ide o neoficiálnu cestu, ktorá si vyžaduje inštaláciu špeciálneho skriptu – robte to teda len na vlastnú zodpovednosť. Výsledky vyhľadávania sa vám potom prepnú na pôvodné zobrazenie. 

Návod:

1. Stiahnute si do Google Chrome rozšírenie Tampermonkey
2. Nainštalujte skript Better Google

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio