Mobil.sk Mobil.sk

Mark Zuckerberg je skutočný problém, tvrdí viceprezident USA!
zdroj: Anthony Quintano, .wikipedia.org

Mark Zuckerberg je skutočný problém, tvrdí viceprezident USA!

Facebook patrí medzi najkontroverznejších internetových gigantov, ktorý má na krku množstvo káuz súvisiacich z porušovaním súkromia užívateľom aj šírením nepravdivých informácii jeho užívateľov. Najnovšie sa k nemu a jeho riaditeľovi, Markovi Zuckerbergovi, vyjadril viceprezident USA.

Joe Biden, ktorý v súčasnosti zastáva pozíciu viceprezidenta USA, sa v interview pre The New York Times rozrozprával o spoločnosti Facebook. A rozhodne si nedával servítku pred ústa. Nepáči sa mu najmä to, ako Facebook nakladá s nepravdivými informáciami a myslí si, že by mal podliehať prísnejšej kontrole zo strany štátu. 

„Nikdy som nebol veľký fanúšik Facebooku,“ povedal Biden v rozhovore. „Nikdy som nebol veľký fanúšik Zuckerberga. Myslím si, že on je skutočný problém... Sám to vie lepšie.“

needpix.com

Viceprezident kritizoval Facebook za „šírenie klamstiev, o ktorých vie, že sú falošné.“ Mal tým na mysli to, že sociálna sieť umožňuje politikom šíriť v príspevkoch nepravdivé informácie a propagovať ich medzi užívateľmi. Práve Biden sa v minulosti stal terčom takejto reklamy. Prezident Trump rozbehol kampaň, v ktorej tvrdil, že Joe Biden sľúbil Ukrajine miliardu dolárov, ak prepustí prokurátora, ktorý vyšetruje spoločnosť jeho syna.

Viceprezident si myslí, že by sa mal upraviť zákon o internete známy ako Oddiel 230. V súčasnosti sociálne siete ako Facebook, Twitter, YouTube, ale napríklad aj spravodajské weby umožňujúce komentovať pod článkami, nenesú zodpovednosť za protizákonné príspevky svojich užívateľov. Podľa Biddena by sa mal Oddiel 230 okamžite zrušiť a prinútiť tak veľkých internetových hráčov regulovať nepravdivý obsah.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Fun rádio