Mobil.sk Mobil.sk

Apple nám vraj tento rok predstaví 5G iPad Pro s obrazovkou lepšou ako technológia OLED
zdroj: @onleaks, igeeksblog.com

Apple nám vraj tento rok predstaví 5G iPad Pro s obrazovkou lepšou ako technológia OLED

Tohtoročná séria iPadov Pro sa bude niesť v znamení veľkých zmien. Dočkáme sa nového dizajnu, pokročilejšieho druhu obrazovky a tiež podpory 5G.

Vyzerá to tak, že nová generácia iPadov Pro 2020 príde s podporou 5G sietí. Portál DigiTimes informoval o tom, že taiwanská spoločnosť ASE Group dostala zákazku na vyrobenie 5G antén pre nadchádzajúce tablety od Apple. Ich zdroj síce nešpecifikoval, o aké tablety pôjde, avšak s najväčšou pravdepodobnosťou dostanú technológiu 5G práve iPady Pro, ktoré sú najpokročilejšie z portfólia Apple.

Niektoré zdroje tvrdia, že Apple nám predstaví iPady Pro 2020 už v prvej polovici tohto roka, pravdepodobne v marci. Znamenalo by to, že technológia 5G sa dostane do iPadov Pro skôr ako do iPhonov, ktoré prídu až v septembri. Podobný prípad sa stal už v roku 2012, keď bol prvým zariadením podporujúcim 4G LTE sieť iPad Mini. Až o niekoľko mesiacov neskôr nám spoločnosť predstavila aj iPhone podporujúci novú generáciu sietí.

zdroj: @onleaks, igeeksblog.com

iPad Pro 5G by mohol okrem novej generácie sietí prísť aj s celkom novým dizajnom. Známy leaker Steve H.McFly zverejnil pred časom rendery, ktoré údajne zachytávajú jeho dizajn. Aj keď spredu vyzerá totožne ako aktuálne modely, na zadnej strane sa nachádza trojitý fotoaparát, podobný ako v novom iPhone 11 Pro.

Veľkou novinkou by malo byť použitie Mini LED displeja. Ide o pokročilejšiu technológiu, ako využíva Apple teraz. Má výhody a kvalitu zobrazenia ako OLED displej, no zároveň nemá problémy s „vypaľovaním.“ Obrazovka použitá v iPade Pro 5G by mala pozostávať až z 10 tisíc miniatúrnych LED svetiel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio